bugün

hey be ne günlerdi. bir gün aynı tertip arkadaşlarla yeni gelen çömeze bir şaka hazırladık. şeyinden bağlayacaktık neyse gece oldu uykunun en derin yerinde sabaha karşı arkadaşlardan birisi iple acemi askerin aletini bağladı. öyle derin uyuyor anlamadı bile. sabah koğuş nöbetçisi kasaturalarla yatak ın başlarına vurmasıyla beraber seninki yerinden bir fırladı. aman allahım sakat durum olmasın diye çömezin başında bir asker nöbetçi bekliyordu. hareket kabiliyetini kısıtlamak için. maksat tehlikeli bir durum olmasın diye.
içtima sırasında, komutanın kızdığı askere sorduğu soru, askerin ne halt edeceğini, ne cevap vereceğini şaşırtıp dumura uğratmıştı... soru aynen şuydu, şimdi sen beni sikine takıyor musun, takmıyor musun?
en ünlüsü - seni gene 2-4 nöbetine yazmışlar kankadır.
askerlik yapmayanların dinlediği şakalardır. Benim duyduğum tezkeresine 1 hafta kalanı kova kova suyla ıslatmaktır.
Hiç unutmam acemi birliğindeyiz
Omer isminde ibne bir cavusumuz vardi. Serefsiz cok sakaciydi.bana geldi dedi ki
Sen akli basinda adamsin birazdan alay sancagini vericem sana ,boluk komutani da sana 500 tl para verecek onu il jandarmaya gotureceksin nizamiyeye teslim edeceksin. Neyse ibne bide cok ciddi konuşuyor en ufak bir sey sezsem anlayacağım ama yok.boluk komutanuda yüzbaşı. Neyse bu ibneler nerden bulduysa bi sancak tarzi bir sey tutusturdular elime hadi git parayi verecek sana dediler. Yüzbaşı avluda , gittim yanina tekmil verdim komutanim 500 tl verin ben gideceğim dedim komutan afalladi ne diyon la sen dedi. Arkama baktim omer cavus kiskis guluyor ama caktirmiyo pezevenk, komutan en sonunda ben cevap vermeyince 2 gun bulasik yikatmisti, hey gidi gunler.
güncel Önemli Başlıklar