1. 1.
  askerlik eninde sonunda yapılacağından dolayı, sırf bunun için yüksek lisans yapmak çok gereksiz olan bir eylemdir. askerlik ne kadar erken yapılırsa o kadar iyidir.
  (bkz: biliyorum da konuşuyorum)
  4 ... free zone
 2. 2.
  askerliği ertelemek için , dövletin uygun gördüğü yasal yollardan biri...
  3 ... a la folie
 3. 3.
  eğitimin ne hale geldiğini en iyi vurgulayan örnek olsa gerek.
  üniversite liseden sonra devam edilmesi gereken kurum olarak görüldüğü için yüksek lisansta bir nevi askerlik geciktirici olarak görülmektedir. idealler uğruna yüksek lisans yapan kaç ki$i kaldı.
  2 ... jelibonur
 4. 4.
  (bkz: geciktirici)
  1 -1 ... insan
 5. 5.
  askerliği ertelemek için başlanan master programı tez aşamasına gelindiğinde bırakılır. zaten bu aşamaya gelmek 2 yılı alır. sonra tıpış tıpış askere gidilir. kıllar kadayıf olmuş olmasına rağmen 20 yaşındaki çocuklarla yat-kalk-sürün, sağa dön sola dön vs. şeklinde askerlik hizmeti yapılır. bölük komutanı olan yüzbaşının sizden küçük olma ihtimali yüksektir. askerliğin kaçışı yoktur.
  1 ... mejo
 6. 6.
  (bkz: her türk asker doğar)
  1 -3 ... jelibonur
 7. 7.
  * *
  (#1777003)
  1 ... schizofrenne
 8. 8.
  ondan sonra bir yolunu bulup yurtdışına çalışmaya, ondan sonra hooop bilal erdoğan. yani yüksek yaptıktan sonra 5 ay da olsa askerliğimi yapayım yok. burdur'da 1 ay yaparım daha iyi yani. risksiz. hoş bunlara terörün olduğu iller de çıkmaz da. nasip işte.
  3 ... cemilflower
 9. 9.
  tüm yüksek lisans yapanların akademik kariyer ya da mesleki bilgilerini artırmak gibi hayati meseleler için değil de, linkte görüleceği üzere hayattan ya da entryde bahsedildiği üzere askerlikten kaçmak * için yaptığını sananların düşüncesidir.(#http://www.sabah.com.tr/Y...ikten_kacis_yuksek_lisans)
  1 -1 ... queen
 10. 10.
  yüksek lisans mülakatındaki tecrübeli hocaların öğrencinin gözüne bakarak anladığı durumdur.
  ... ceryani