bugün

(bkz: ölmek askerliğin fıtratında var)
dedi, ama sonradan da 180 derece döndü.
parayı verip evde yatma yeri oldu.
Sadece denetim zamanı birşeylerin yolunda gittiği yerler askeriyeler. Tsk nın içinde inanılmaz bir ölü toprağı var bunu 6 aylık askerliğimde gördüm. Birincisi gönüllü olarak askere giden bütün vatan evlatlarına askerliğe düşman hale getiriyorlar. ikincisi Nerede garip Gureba varsa uzman çavuş uzman Onbaşı olmuş en ezilen onlar, astsubayların tüm derdi emekli olmak, subaylar ise o kadar eğitim sonrası benim ne işim var lan burada diye kendi kendine sorar vaziyette. Yani herkesin niyeti kaçmak.
tabi ki unuttuk. hatta ben o kadar unutkanım ki aponun heykelini dikeceğiz diyen adamın siyasi çizgisini beğenen başkana oy bile verdim düşün.
Değişik bir söz. Arada kendinizi patlatın askerler.
ateş düştüğü yeri yaktığından canı yanmayan insan sözü. kimse yan gelip yatmıyor zaten.
Aynı "adam" şu an askerliğin yatma yeri olduğu kanısına varıp bu utanca alet olmamak için oğlunu askere göndermemiştir.
Oğlunu askere yollayan babalarin bileceği iş bu.
Işkembeden sallanmış bir söz.
Rizeli gürcünün sıçmıklarından biridir. ne kinin varmış senin türklere arkadaş. O zaman maçan yiyorsa embesil oğlunu da yolla askere. şimdi askere giderse askeriye'yi de belaya sokar. en iyisi ok atmaya devam etsin.
yan yatılır mı? zaten düz yatacaksın.
güncel Önemli Başlıklar