bugün

şahsen bu zamanda gitmem. normal şartlarda da gidemem beni askere almıyorlarmış hiçbir türlü.
Ülkeme yararım dokunacaksa giderdim şahsen.
nizamiyeler içerisinde eski western filmlerdeki enstantenelerin yaşanmasına sebep olacak olan olaydır.

görsel
Askerlik vatan borcudur. Eğer vatan bir tehlike içindeyse bu vatanın ekmeğini yeyip sonra da gidemem diyen adama adam denmez. Lakin şuan bulunduğumuz dönemde birilerinin iktidarı için, Bilal oğlanla postal bağlama ihtimalim olmadan değil askere köprüden öteye bile gitmem. Önce kumar masalarındakiler, para sıfırlayanlar, bakara makaracılar gidecek. Sonra vatan evladı..
Yine giderdim gozumu bile kirpmadan.
4 senelik unv. mezunu olmama ragmen uzun donem askerlik yapan birisiyim zaten.
Savaş durumu olmadığı sürece gitmem.
Yağmasanız da gürlüyorsunuz mübarekler.
Bayan olduğum halde gitmek için can atarım.
Eğer vatanım ve milletime kastedecek düşman varsa dahili ve harici bedbahtların olacaktır diyerek bırakın gönüllüyü hiç gözümü kırpmadan giderim net.
Kimse gitmez. Aksine ilk mhapeliler kaçarlar amk.
Şu dönemde öyle bir şey olsa 100 kişiden 5 kişi falan gider diye düşünüyorum..
100 kişide 5 kişi çok iyimser bir tahmin.
Bedelli yapmak isteyenlere laf atanların %95'i gitmez.
Ben gönüllü yaptım. Sevk olacağımda 26 bin lira karşılığında dekont ile askerlik şubesine gelenler vardı (2014-15) Ben ise tecilimi bozdurmaya gelmiştim.

Her erkeğin yaşaması gereken bir yer olarak görüyorum askerliği.

Ülkenin her yerinden 100 erkek ile birlikte bir koğuşta yaşamalısın.

Tanrı gibi davranan Uzman Çavuşları görmelisin. Psikolojisi bozuk subaylar ile muhatap olmalısın.

Eğitim yapmalısın. Spor yapmalısın. Kendi çamaşırını yıkamalısın. Özgürlüğün değerini bilmelisin. Silahın ile nöbet tutmalısın. Gerektiğinde ateş etmelisin.

Bonzai içen yitik gençliği görmelisin. Vatanı için ölen garibanları. Aylardır melemen yiyemeyen açları, 4 zeytin ile kahvaltı yapanları, parası olmayıp sigara alamayanı, şampuansız banyo yapanı, annesi ve babası tarafından unutulanları görmelisin.

Askerlik güzeldir.
1 kere gittim 2. Ye nah giderim aq.
sanıldığından çok daha fazla kişi başvuracaktır. askerliğini yapmamış kişiye kız verilmemesi deneyimden imbiklenmiş kültürel bir sağduyudur.
Herkesin orduya dolmadığı profesyonel ordu adı üstünde profesyonel, daha güçlü olacaktır. teröristlerin kabusu olacaktır. her gencecik t.c erkek vatandaşının teröristlere yem edilme ihtimali olmayacaktır, şehit sayısı, yıllardır gencecik erkeklerin teröristlere karşı kan dökmesi azalacaktır, darbe girişiminde tatbikat var sanıp darbeci terörist diye linç edilip hapis cezası yiyip boğazının kesilmeyecek, ailenin tek çocuğu gencecik mühendisken hakkari'lerde sınır karakolunda bombalanıp şehit olmayacaksın, kan dökmediğin, seçmediğin birileri için ölüp öldurmeyeceksin, seçmediğin birilerinin emrinde, istemediğin bir yerde, saç baş kesip 300 erkekle birlikte bir koğuşta olmayacaksın. Hem fırsat eşitsizliği (80 bin liran yoksa 6 ay, 80 bin liran varsa 5 aydan yırttın) hem sadece erkeklerin vatan borcu ödediği cinsiyet eşitsizliği olmayacak. Zengin bedelli fakir şehit ayrımı olmayacak. Zenginin de fakirin de şehit olması değil, fakirin de
zenginin de şehit olmaması adil bir eşitliktir.

Uyarı: Niyetim kimseyi askerlikten ve ordudan soğutmak değil.
Parası olmayanlar askere giderler ve paralı gençler gitmwzlerdi.