1. 1.
  askerlik boyunca bozulan psikolojinin göstergesidir. kızcağız aylarca bekler, tüm kaprisleri çeker. aldığı ödül ise budur maalesef. etrafta bu yüzden kahrolan kızları görmek acıdır.
  1 ... loversgrief
 2. 2.
  askerde yenilen dayakların hıncını çıkarmak bir nebze olsa rahatlamaktır. ama sonra olan olunca sıçtığınızı anlamamanız içten bile değildir.
  ... herseyebosunaiclenenadam
 3. 3.
  askerdeyken kim olursa olsun klasik abazan olarak görüldüğü için askerlik döneminde sevgili bulma ihtimalinin düşük olmasından dolayı, askerlik öncesinde elde bulunan sevgiliyle idare etmek, askerlik bittikten sonrada tekmeyi basarak yeni denizlere yelken açmak olarak tanımlanabilir.
  not: kısa dönem er ve erbaşlar için geçerli değildir.
  ... palukcuk
 4. 4.
  erkek giderken kimseyle birlikte olup gitmemeli kız da genç yaşta asker yolu gözlememeli...

  çünkü en ateşli zamanlarda adam ortada yokken genç kız koca kadın rolüne bürünmüş yol gözlüyor falan filan bunaltıcı sıkıcı saçma muhabbet ...

  sonunda da gelse de ayrıldığımızı soylesem zaten kız manita yapmış pozisyon...
  ... cicounl
 5. 5.
  gerçektir.neden olur bilinmez.bir erkek yorumlamıştı bunu şöyle demişti 'akerlikte kötü geçen o zamanların şahidini yanında istememek' saçma geldi.o günleri kendisine hatırlatacak kişi istemiyormuş e arkadaşlarını aile bırak sevgiliyi niye sepetliyorsun.
  ... ebruli ulan