bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    askerlikle ilgili olan anılardır.
    (bkz: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler)
    (bkz: erkeklerin hiç bitmeyen askerlik anıları)
    (bkz: enteresan askerlik anıları yalanları)
    2 -1 ... hec
  2. 2.
    bitmediği doğru olan anılardır. çünkü yıllar ilerledikçe olaylara bakış açısı da değişiyor insanın. askerden ilk gelindiğinde bir anı; "neyse abi hava olmuş eksi 15 derece, ölecem sanmıstım, iğrençti" diye anlatırken, 15 sene sonra "hava eksi 15 dereceydi, elimize aldık çayları, elimiz yanıyo vücudumuz donuyodu, çok güzeldi o günler" gibi anlatılabiliyor.
    12 ... redwinemania
  3. 3.
    iyisiyle kötüsüyle bir çok şey kazandırır insana askerlik.
    insanın beynine kazınan ve her geçen gün kendini özleten anılardır. tekrar olsa tekrar yaparım dedirten anılardır, askerliği sevme nedenidir belki de.
    -1 ... hec
  4. 4.
    futbol geyikleriyle birlikte bayanların dinlemekten hiç hazzetmedikleri anı kategorisine girer bunlar. şahsen ben bayanları sıkmamaya gayret gösteren bir centilmen olaraktan, ortamda bir bayan varsa bu tür mevzulara hiç girmemeyi tercih eder, ısrarla konuyu askerliğe getirmeye çalışan hemcinslerimi de şidettle kınamaktan kendimi alamam. anlatana zevkli, konuya vakıf değilse dinleyene sıkıcı gelen muhabbetlerdir bunlar. zaten bizim bölükte bir aliosman başçavuş vardı, boş konuşana gıcık kapardı. bir keresinde hiç unutmam...
    10 -1 ... profesor bonbon
  5. 5.
    vatan görevi yapan erkeklerin anlattığı,vatan görevi yapmayan kadınların anlatamadığı anılardır.
    1 -3 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    (bkz: asker diyalogları)
    ... ferrole
  7. 7.
    -olum, marmaris gibi bi yerde askerlik yapiyosunuz, gemicisiniz, nobetiniz yok, haftasonlari yeri geldiginde ..mck goruyosunuz, var mi ben gormuyorum diyen
    -ben gormedim efendim!
    -sen gorucen ebenin ..mini..
    5 ... c2d
  8. 8.
    erkeklerin anlatmakla tükenmeyen anılarıdır.
    ... pucca
  9. 9.
    yalanla harmanlanmış fantastik anılardır, bilim kurgu filmleri bile daha inandırıcı gelir..Bu anılar da bir erin, alay komutanına el ense çekmesi, nizamiyede hergün sarhoş gezmesi ve daha bir çoğu normal kabul edilir..Ayrıca dinlemesi bir yere kadar zevkli olsa da anlatan kişinin anlatmaktan bıkmaması dinleyene aşırı bıkkınlık verir. bir zaman sonra anlataan muhterem şahsın, sallama ziya din kardeşiyiz, lafını işitmesi kaçınılmaz olur..
    2 ... xiphoideus
  10. 10.
    *abi bölük komutanıyla bir samimi olduk, beni oğlu gibi seviyordu..

+yaaa...

*abi ne diyosun adam bana kızını verecekti ama ben oralı olmadım.kız tipim değildi..

+has..tir lan..
    10 ... xiphoideus