1. 1.
    Çomarların ve liboşların zoruna giden türkiye gerçeği. bu ülkeyi zaten askerler kurdu ve hep korudu. Defalarca kez de cahil halk ve basiretsiz sivil politikacıların ülkeyi uçuruma sürüklemesine engel oldular.

Sırf iyi ve başarılı cumhurbaşkanlarının hep asker kökenli olması bile somut bir kanıttır. Netekim türkiye'de sivil kökenli politikacılardan adam çıktığı görülmemiştir.
    5 -9 ... fasist psikolog
  2. 2.
    Askerler her ülkede üst tabakadır. Eğitimin en iyisini alırlar hayat şartları iyidir. Askeri pilotları saymıyorum onlar ayrı.
    ... vexillarius of theodopolis
  3. 3.
    askerler çok sıkı ve disiplinli bir yaşam tarzı ile paralel iyi eğitim alırlar. o nedenle yaptıkları işlerde başarılı olurlar. bizde bu böyle idi, eskiden tabi.

sonra vesayet falan filan diye diye anasını ağlattılar sistemin.
    1 -1 ... flat head
  4. 4.
    subaysan öyle. fazlaca kıdemli (en az 20) astsubay isen öyle gibi. uzmanlar ve erler :(
    1 ... ardiem
  5. 5.
    gaza gelip demokrasiyi rafa kaldırmayı gerektirmeyen bir durum. ha tabii eğitimli, düzgün organize olmuş bir ekip olmaları kurumsal işleyiş açısından ülkenin avantajına bir durum olur o ayrı konu, ama bu halkın yönetimini kafadan onlara teslim etmeyi gerektirmez.
    2 ... usualsuspects
  6. 6.
    rus klasiklerinde gözlenen gerçek.
    2 -3 ... masklavi
  7. 7.
    bu vatan için kelle koltukta savaşan yiğitlere bin selam olsun. çocuk yaşta bot bağlamaya başlarlar ki askerlik bir asker için ölünce biter. o disiplin, o gerginlik bütün aileye yansır. bunun karşılığı olarak da memleketin en güzel yerlerinde yaşarlar. haklarıdır.
    1 ... selim gunseli pusat
  8. 8.
    Eskidendi o Güzel günler :(
    Aslında bir generalin çürük milletvekilinden ve hatta çoğu zaman bakandan bile daha destekli olması biz gençlerdeki militarist duyguları coşturuyordu. Aslında bu binevi milliyetçiliğin artmasıdır.
    Şimdi tugay komutanı erin aklına uyup define arıyor.
    Paşalar imamlar karşısında boynu bükük.
    28 Şubat hiç yaşanmasaydı keşke dicem ama oç fetullahcılar yine de bir kumpasla bu kadim geleneğin içine sıçtılar.
    1 -1 ... agca
  9. 9.
    Ben bu görüşünüze katılmıyorum. Nedenini açıklayacağım. Eğer ikna olmazsanız en başta beni siz eksileyin lütfen.

-söylediğiniz tamamen yanlıştır. Askerin çalışma prensibi olur. Şu saatte kalk, şu saatte ye, şu saatte ateş et vb. Bu düzenin ismi tek düzeliktir. Tek düze yaşayan ve hayatını ona göre şekillendiren bir insan farklı olanı düşünmez. Yani kendini düşünsel yoldan geliştirmez, geliştiremez. Çünkü hayatı boyunca yapması gerekenler kurallar dahilinde yazılmıştır. Böyle insanlar devlet mekanizmasının başına geçtiklerinde devlet bürokrasisi başta olmak üzere birçok kurumu ( eğitim, sağlık, adalet vb. ) bu düzene göre dizayn eder. Böyle bir sistemde ne farklı düşünen olur ne de yapılanların acaba doğru mu yapıyoruz sorusunu sorabilen. Hani orada söylemişsiniz ya 'en iyi yöneticiler askerlerdir. Sivillerden yönetici çıkmıyor' diye. Heh şimdi benim kanaatimce, var olan sisteme göre sivillerden doğru düzgün bir yönetici çıkmıyor oluşu bugüne kadar başa gelen askerlerin, herşeyin başına halkın gelmesi için çabalaması gerekirken, mevcut tek düze olan devlet geleneğini güçlendirmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. Tek düzelikten bahsetmek gerekirse, eğer toplum, kuralları belli şekillerde yaşaması için bir kalıba oturtulmuşsa soru sormaz. Sormayan insan araştırmaz. Araştırmayan insan öğrenmez. Ögrenemeyen bir insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu da idrak edemez. Evet doğru sivil yöneticilerden başına çok kötü şeyler gelir toplumun ama bunun nedeni açıkladığım gibi, asker yöneticilerin tek düze yönetim anlayışının toplumdaki insanlara yansımasıdır. Tek düze ezberci eğitim, bilgisiz insanı doğurur, bilgisiz insan da toplumun başına yönetici olarak geçerse bela doğurur.
    6 -2 ... sorunluadam
  10. 10.
    Akp ve fetö onun da içine etti.

Şimdi 6 aylık egitimle subay oluyolar amk. Subay lan subay. 7 yıl okunurdu onun için.
    2 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii