1. ?.
  hangi birlikmiş o birlik merak ettim. ceza veren komutan kimmiş? silahı atmadığı için tanka değil, o tanka bakım yapmayan sorumluya ceza verilir. şehir efsanelerine inanmaya can atan cahil takımı da bunu alır, sağda solda gerçekmiş gibi anlatır. aklınızı seveyim...

  edit: zaten ordudan "askeriye" diye bahsetmek; ordu ile, tsk ile ne kadar ilgili olduğumuzu belli eder nitelikte bir kullanım olmuş. bu ülkede askerliğini yapan insan orduyu çözmüş olarak sivil hayata atılıyor. ya da kendi çözdüğünü sanıyor. hehe...
  3 ... maturin
 2. 1.
  askerlik mavrasıdır. Abartıdır yahut. Şöyle olmuş olabilir, misal o tank veya uçak işte her neyse kritik zamanda çalışmamıştır. O birliğin kumandanı da, bu vasıta artık ekmeğini yemiş, tamir etsek de iflah olmaz, Allah esirgesin yine yüzüstü bırakır düşüncesiyle o vasıtayı emekli etmiş ve götürün şu tepeye sergileyin, bari bir işe yarasın şeklinde düşünmüş olabilir. Çünkü yamulmuyorsam askeriyede yalnızca insan ve hayvanlar cezaya tabidir.
  1 ... 100me bilmeyen cankurtaran
 3. 2.
  " bir ceza verilen ağaç değildir."
  ... kibariye canavari
 4. 3.
  söz edilen olay ankara etimesgut tank birliğinde olmuş. kaynak ise orada askerliğini yapmış biri.
  ... yok be oglumm
 5. 4.
  Ceza verilen uçak vardır. Aynen yukardaki arkadaşın bahsettiği şekilde kıbrıs savaşında bombolama yapamamıştır. Bu yüzden bir hava tugayının kapısında sergilenmektedir.
  1 ... siganfudaki onbasi
 6. 5.
  ayrıca askerdeyken duyduğum cezalandırılan çatal vardır. albay'ın düşürdüğü çatal ceza olarak ip ile tavana asılmıştır. anlatanların yalancısıyım.
  1 ... kedi memduh