1. 1.
  Son dönemde ülkemde hissettiğim durum . siyasiler kendi iktidarları devam ettiği müddetçe yeni silahlar yapılacağını , dışa bağımlılığın azalacağını , varolanların geliştirileceğini vurguluyorlar . bunun siyaset ile ilişkilendirilmesi çok ilginç değilmi?
  Silahı yapan mühendis ikitidarın seçilen milletvekili değil ama kendileri seçilmezse bu gelişmenin devam etmeyeceğini iddia ediyorlar . ne olacak iş başındaki mühendis görev mi bırakacak veya siz seçilmediniz diye verimi düşecek ve zekası mı körelecek .
  Yapılan silahlar için mühendislerimize ve bu insanların iş başına getirilmesine yardımcı olan tüm siyasilere minnettarım ve bu gelişmelerin artarak devam etmesini isterim .
  Ama bu başarı ile siyasi iradenin pek alakasının olmadığını , fetö esaretinden kurtulan vatanperver türk mühendislerinin calışmalarının bir sonucu olduğunu , ve teknik bir alan olmasından dolayı torpilin işlememesi nedeniyle liyakatle görevlendirme sonucu türk insanının kısa sürede neler başarabileceğine örnek teşkil ettiğini düşünüyorum .
  işi bilen işin başındaysa sonuç her zaman ülkenin hayrına olur .
  Yeterki iktidarlar iş bilenlerin iş başına gelmesini sağlasın .
  1 ... hayalet hakim