bugün

vicdanlarını balistik füzeleri içinize alarak rahatlatın. zaten her gün balistik füze yiyor angutlar.

türk değildir. nedir bilemem ama ılıktır.
Türk değildir demek haksızlık olur. Böyle bir hak tanınmış tabiki faydalanacaklar insanlarda. Lakin gel gelelim askerlik yapmış bir bireyin olgunluğuna bir ömür yetişemeyecekler. Sabır eşikleri hep düşük kalacak.
Askerlik vakit kaybıdır. Kime sorsam öyle diyo. Vatan borcunuzu ödemek istiyorsanız ülkeye sizin yüzünüzden ithal edilen malların parasını ülkeye sokun .
türk değil ılıktır.
üstteki yazara katılıyorum. evet. sonuçta çanakkalede ki dedelerimiz de profesyoneldi. hepsi bordo fesliydi tabi o zaman lar daha bere yok. hepsi 20 yıllık savaşçıydı, tabi buna köyünden vatan sevgisiyle çıkıp gelmiş 15- 16 yaşındaki sabilerde dahil. sırtında cepheye mühimmat taşıyan ihtiyar ninelerde dahil. o yüzden bizim pembiş götlüler profesyonel askerlik istiyorlar yoksa askerlikten korktuklarından falan değil canım aaaa olur mu hiç öyle şey? ne ayıp (!)
(bkz: Ilıkların başlıklarını 100 km öteden tanımak)
bende uzun dönem askerlik yaptım asteğmen olarak.

profesyonel ordu filan yalan. tüfekten korkan kaç sözleşmeli gördüm.

içlerinde canavar ama demekki sözleşmeliye de dolduralım mantığıyla er alıyorlar.

uzmanlardan bahsetmeye gerek yok aynı onlar içinde geçerli.
yurtdışındaki pezemenkler orda paranın dibine vurup burda bizim kaderimizi belirliyor.
vatan öyle basit mi?

hem oy kullan hem de ben askerlik yapmam uzağım. oldu amk.
Bu adamlar askerlik anısı da anlatamıycak rakı masasında ne konuşucaklar la. Gerçi bunlar ılıksa rakı da içmezler şimdi bunlara votkadan aşağısı yaramaz.
parayla vatan borcu ödenseydi çanakkale de sakarya da ölenler ölmezdi. adamım diye gezicekler dışarda ne güzel.