bugün

Askerlik vatan hizmeti değildir ; askerliğe gittiğinde tuvalet temizlersin , yemek yaparsın , her gün komutanlardan anana bacına küfür yersin , dayak yersin ve karşılık veremezsin , onlarca adamla aynı koğuşta kalırsın sürekli birşeylerin kaybolur , sevdiklerinden ayrı kalırsın , işin varsa işinden sevdiğin varsa sevdiğinden olursun vb…

Komando olmadıkça diğer erlerin yaptıkları askeriyeye uşaklık yapmaktır , bu da vatan borcu değil , işçi istihdam etmekten kaçınan ve bu şekilde para vermeden tüm pis işlerini yaptıran askeriye ve hükümetin suçudur.

Keza 28 yaşına gelmişsin , herhangi bir birikim yoksa , iş yoksa , kredi çekemiyorsa , ailesinden/arkadaşlarından borç bulamıyorsan zaten yaşama. Bu parası olan/olmayan durumu değil senin psikolojik sorunlarının olduğu , bu yaşa gelmiş ve halen bir işe yaramayan bir adam olduğunun kanıtıdır. Sen ne evlenebilirsin ne geçinebilirsin ne de sevenin vardır. Sen askere git , hiç yoktan karnın doyar , bi işe yaradığını hissedersin tuvalet temizlerken. Ben gitmiyorum güzel kardeşim , kredi çektim.
on sekiz bini olana sorun yok gene ne olursa garibanlara oluyordur.
(bkz: noxeca)

tekrar gitmeye gerek yok sanırım. (bkz: swh)
16 mayıs 2013’te teskere aldığım için tekrardan gitmeyeceğimi düşünüyorum. rumuz: 349 çılgın poşet...
1 şişe biraya göt verecek olan malum tiplerdir.