1. 1.
  birbiri ardına gelen şehit haberlerinden sonra etrafımızda gördüğümüz insancıkların askerden kaçmak için yaptığı adice, şerefiszce, kahpece yol. orda mehemtçik bizim için,güvenliğimiz için canı pahasına savaşırken, burada "bana ne vatanı ben mi kurtarcam" yahut "ben mi dedim onlara askere git diye" gibi sorumsuzca, terbiyesizce cümleler sarf edip birde pişkin pişkin sırıtan insanın yediği bok. Birde sırf bir ay bedelli yapıp çabucak askerlikten yırtmak için 5 yıl yurt dışına çalışmaya gidenler var.

  edit : bu başlık sayesinde açıkca görülüyorki sözlükte okumayı bilmeyen bir sürü yazarımız var. Yahut anlamak işlerine gelmiyor. Anlamamazlıktan geliyorlar. Burda kastedilen, "askerden kaçmak için", hiç bir kusuru olmamasına rağmen, rapor alanlardır. Kusuru olanlara sözümüz yoktur tabii ki. Yanlız şu editi ayrıca yazdırmakta, inatla anlamak istemeyen yazarların ayıbıdır.
  5 -5 ... ck_06
 2. 1.
  gitmemek için "bilmeyerek" çürük raporu almak kadar kaka bir durumdur.
  1 ... tanrilar cildirmis olmali
 3. 2.
  (bkz: bilerek çürük raporu nerden alınır)

  (bkz: kilosu kaça ki)
  1 -3 ... medeni hali bekar
 4. 3.
  askeri teşkilatın sap a sağlamlığına aha bir delil daha.
  ... suvedeve
 5. 4.
  "bir yerlerine şişe kaçasıcalar" diyesim geliyor ama askerden kaçmak için bunu da yaptıklarından diyecek bir şey bulamıyorum.
  1 -2 ... balsikeste baysungur
 6. 5.
  bilmeyerek çürük raporu alınır diye beni düşüncelere gark eden bir başlıktır. askerlik alma şubesine gittim böyle böyle yoklama zamanı geldi benim ama sağ ayak kalkanem * kemiğim kırık dedim yolladılar hastaneye orda baktı olmadı gata'ya sevk oldum. 2 gün yoklama eri olarak yattım orada sonrada çürük değil ama askerliğe elverişsiz raporu verdiler. şimdi ben biliyorum bu raporu alacağımı şerefsiz mi oluyorum sanki askerliği komando tugayında sınırda yaptıracaklar bana,bende elimde sniperım terörist avlıyacam zira counter-strike oynuyoruz. bir ay eğitim almış birinin bunları yapması ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır onu tartışmayıp askerliğe kendi özürlerinden dolayı gidemeyenlere topluca küfür edelim zaten böylece bütün sorunlarımız hallolur.
  3 ... jusenas
 7. 6.
  akşam kafalarını yastığa koydukları zaman, tatlı rüyalarında şehitlerimizin ve mehmetciklerimizin boğazlarına çökmesini arzuladığım, ruhsuzlar.
  3 -2 ... tiftik kecisi
 8. 7.
  vicdani retçi olması muhtemel olan ve kafasına sıkılması gerekilen insan modeli.
  1 -4 ... turcomen
 9. 8.
  Bildiğimiz haysiyet ve vatan sevgisi yoksunu insanlardır bunlar. Eğer cidden bir sorunu varsa ve gidemeyeceğini biliyorsa raporunu almasına kimse laf edemez, edende eşşeğin en önde gidenidir. velhasili kelam daha önce arena programında da buna benzer bir vaka ortaya çıkmıştı, günümüz toplumunda askerlikten kaçmak için binbir türlü taklaların atıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz ve arenada bunu bize gösterdi sayılır. Bu tür askerlikten kaçmak için çürük raporu alanları düzeltmenin yolu arena proramında çıkarıp "bakın böyle böyle oluyor" demek değildir. verilen düzgün aile terbiyesi ve iyi yönetilen ülke olunması ilk şarttır. Bu ikisi sağlanmadıkça asla ve asla bu sorunları alt edemeyiz. Hepimiz düşünüyoruz bu adamlar çürük raporunu nasıl alıyor diye. Hadi alıyorlar, bu insanların hiçbirinin babası-anası yokmu canım ? sormuyorlarmı oğlum sen askere neden gitmedin diye ?
  çürük raporunu almaya teşvik eden kanımca bire bir ailelerdir. "oğlum askere gidip bu vatan için şehit olmasın", "kıyamam ben ona" mantığı yatmaktadır ailelerin bilinç altında. Asla düşünülmez elin oğlunun senin ve oğlunun güvenliği için orda burda şehit olması. Bu yüzden çürük raporu ve askerlikten kaçmak için taklaları aşabilmemiz için ilk yapmamız gereken aile tarafından verilen eğitimi,terbiyeyi düzeltmek.
  1 -1 ... kumsaldaserapgorenadam
 10. 9.
  kalp rahatsızlığım dolayısıyla benim de şimdiden bilerek gerçekleştireceğim aktivite. ne yani iki adım koştuğum yerde geberip kalıyım mı vatansever arkadaşım? ne şehittir ne gazi mi desinler arkamızdan?
  3 -1 ... dorduncu nesil yazar