1. 1.
  genellikle askerden geldikten sonra orada yaptığı rezillikleri kimsenin bilmemesinden istifade ederek atış birincisi olduğunu, bölük komutanını dövdüğünü, astsubayına kafa attığını, edirnede askerlik yapmasına rağmen hergün çatışmaya girdiğini vs. vs. anlatan ezik yaradılışlı insan modelidir.
  1 ... komandost
 2. 2.
  20 pkklı gördüm yanlızdım ama türktüm,dayanamadım saldırdım 30 nu öldürdüm 5 kaçtı.diye sallayan tiplerdir.
  5 ... trda
 3. 3.
  askere gitmeden evvel gününü gün eden, gamsız takılan ve sevgilisini ve/veya sevgi müessesesini ciddiye almayan, fekat askerde hanyayı konyayı görüp dönünce hayatı ciddiye almaya başlayan; bir başka deyişle sallayan erkek modeli. (bkz: modeli ile biten entry yazmayı çok özlemiş olmak)
  (bkz: sorunsal kelimesini kullanacak yer aramak)
  2 -1 ... skint
 4. 4.
  (bkz: askere gitmeden önce sallayan erkek modeli)
  2 ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  jet hızıyla gerçek bir çatışmaya salınıp "hadi şimdi gösterin hünerlerinizi " denilecek bebelerdir.
  -1 ... martyns
 6. 6.
  askerliğin zorluklarına sıkıntılarına dikkat çekmek isteyen bu erkek modeli,askerlik dönüşünde yaşadıklarını çok fazla abartarak anlatır,araya küçük yalanlar sıkıştırır.ama anlattıklarını abartsa da abartmasa da "oranın çilesini bir tek çeken bilir" der.askerlik dönüşü psikolojileri bozulmuş ise hoş karşılanmalı,eski mutlu hallerine dönene kadar anlattıkları şaşkın bir ifadeyle ve merakla dinlemenmelidir.yoksa mutsuzluklukları sizi daha çok üzer
  ... j butterfly
 7. 7.
  konuşmaya ''ben askerde rahattım ya ...'' diyerek başlayan tiplerdir .
  ... gerko
 8. 8.
  askere gitmedende normal hayatında zaten sallayan erkek modelidir. askerlik sallamasının üstüne gelmiştir. (bkz: yaratıcı zeka)
  ... god hates us all
 9. 9.
  sallandığı bilinse bile dinlemesi zevkli ve eğlenceli olan olaydır. Lakin her anlatılan sallantı olmayabilir. Yaşamayan bilemez. Ama çoğunluğunu askerden dayak yemeden teskere alabilmiş tek askerlerin oluşturduğu gruptur.
  (bkz: salıncakta sallamak)*
  ... blindguardian
 10. 10.
  tamamını sallamasalar bile çoğu erkeğin bazı olayları abarttığı görülmüştür.
  ... komplikasyon