bugün

sevgilisini çok seven bayan kisisinin, onu askerdeyken gelecegini beklemesidir. son derece kutsaldır. o askerdeyken hiç bir suretle baska erkeklerle çıkmayıp sevdigine boynuz takmayan bayanı tebrik etmekte yarar vardır. evet tebrik ederim..
pınar altuğ'un yapmadığı eylem. *
(bkz: askerdeki sevgilisini bekleyen gay)
gerçekten zor bir eylemdir... insanın hem ömrünü kısaltır hem psikolojisini bitirir. bir de uzun dönem bekleniyorsa karşılıklı işkencenin nirvanasıdır. 6 ay önce gelen sevgilimin hala tam anlamıyla kendine gelemediğini söyleyebilirim. geçen 6 aya baktığımda dediğim tek şey şu: herşey için değer bir süreçtir! sevgililer birbirinin değerini daha iyi anlar, özlem duygusuyla ilişkinin temeli sapasağlam olur. eğer arada gerçek aşk yoksa kesinlikle ve kesinlikle bulaşılmaması gereken bir davranıştır, terketmek veya terkedilmek zannedilenden daha farklı etkiler bırakabilir iki tarafta da.
beklemeden bilinmez. Seni anlıyorum diyene de inanmayın derim. Ben de anladığımı sanırdım ama harbi safmışım. Kimi anladığımı sanıyorsam artık. Bir yumruk var boğazımda şimdilerde, beklemek,beklemek,... Ne var ki derler insanlar sayılı gün çabuk geçermiş. Askerde ise o kişiyi arayamıyorsanız eğer onu içiniz her acıdığında ya da her mutluluğunuzu onunlar istediğiniz her an paylaşamıyorsanız. işte acı veren en büyük şey budur aslında. Uzakta olması koymaz aslında istediğin zaman ulaşamamak... ve o hep geçen zamanın nedense artık çabuk geçmemesi...
gün itibariyle buradan şafak sayacağım.çekeceğiniz var benden.165.kısa dönem be sözlük.geçer elbet.
bekleme değildir o, her kısa dönem boynuzu tadacaktır.
olur da bunu yapmaya kalkacaklara askerliğini yapmış biri olarak birkaç tavsiye:

1- askerlik psikolojisi diye bir şey var. yaşamayan bilmez. yaşamıyorsunuz, bilemezsiniz! o beden artık onun değil, devletin malı. başı ağrısa hap almak için rütbeliye gitmesi gerek. uykusu gelmese koğuştan çıkamaz. anlıyormuş gibi yapmayın.
2- ilgi beklemeyin. "aşkıııııaaam, niye aramadaaan, choq ösledieeem" diye triplere girmeyin. adamın elinde olsa bırakın aramayı koşar yanınıza gelir ama değil işte!
3- anlayışlı olun. sizinle konuşmadan hemen önce ya da konuşurken kendini bilmez bir astsubaydan laf yemiş olabilir. özellikle astsubay ve uzman jandarmalarda kompleks katsayısı çok yüksektir. telefonda konuşurken "sesin iyi gelmiyor ama" demeyin. bırakın, anlatılacak bir şeyse anlatır. askerde çoğu şeyi anlatmak da yasak, haberiniz ola. ben babama uykusuz kaldığımı söylemiştim de idari işler astsubayım tehdit etmişti. askerlerin günlerinin %99'u isyan etmekle geçer. her an size de parlayabilir. trip atmayın, "sonra konuşalım" demeyin...
4- bunu yapmayacağınızı biliyorum ama kıçınız başınız ayrı oynamasın! oynuyorsa da askerdekine çaktırmayın. geldiğinde "vay orospu" desin gerekirse.
Bekledik.
Sonunda da aldatıldık.
Adama mektup bile yazmıştım.
Ne güzel değil mi? işte şimdi ruhumu bu denli öldürmüş olup senin tüm yaptıklarını başkalarından çıkartmaktayım.
yuh be yuh ne yapışkan kadınsın dedirtir.
en saf, en masum bekleyistir.
hasrettir, özlemdir. bir resimde eski günleri hatırlamaktır. bir müzikte geçmişe dönmektir. özlemin ta kendisidir.
çok şerefli bir tavır olsa gerek.
değeceğine emin olunduğunda anlamlıdır. aksi aptallıktır.
Zenginse beklenir. Gerçi zenginse parası neyse verir ama olsun.
bekleyende namus, şeref kavramı yoksa olmayacak şeydir.

o askerde ona kavuşacağı günün özlemi ile beklerken, o başkalarının kucağında hop hop hopluyordur mutlaka.