1. 1.
  bayanların neden böyle birşey yaptığına anlam veremediğim durumdur.

  herif vatani göreve gitmiş kimisi silah alıp savaşıyor kimisi çay dağıtıyor kimisi ise terzi şu bu. zaten herkesin erkek olduğu biryerde azıtmış kız göremeyen, çarşı izninde ne yapacağını bilemeyen, fik fikli sinemaya giden erkeğe neden azdırıcı, hoplatıcı, uyarıcı sözlerle mektup yazarsın be kızım. düşünmüyor musun sevgilinin düşeceği durumu, o geceyi nasıl geçireceğini? mektup içeriği;

  aşkım buralar sensiz yaşanmaz oldu. geceleri annem babam yatınca banyoya gidiyorum ve seni düşlüyorum. suyu açıp seninle duş alıyorum. beni boynumdan öpüyorsun sonra dudaklarıma yöneliyorsun...

  ho ho ho. noluyo kızım. erkek zaten sensiz yaşanmaz olduda fırt oldu, eridi, bitti. ne bu kız. hiç mi düşünmüyorsunuz erkeklerinizi, orada ne durumda olduğunu. yapmayın etmeyin. rahat bırakın. sadece seni özledim diyin, derinlemesine inmeyin. tüfek tutamaz, çay taşıyamaz olurlar.
  12 -3 ... kolibalili
 2. 2.
  - asker gel buraya.
  * emredersiniz komuğğtanımm.
  - al lan mektup geldi, kikiki
  * ??? (bkz: askere gelen mektupların okunması) (bkz: kaynak götüm) *

  > yavuklun ayşe.
  cemil gittiğin günden beri rüyalarıma giriyorsun, oramı buramı mıncıklıyorsun. senin yüzünden her sabah banyo ediyorum. mahallede adım çıktı. artık, terliyim banyo ediyorum numarasını kimse yemiyor. çok hınzırsın, geçen gece beni yatağa bağlamış bir güzel benzetiyordun, babam yakaladı rüyada götünden vurdu seni, allahtan ufaklığa bir zeval gelmedi. aman askerde başka kızlara bakma, haşin erkeğim seni bekliyorum.

  sevgiliye mektup...

  * ayşe, durumumu biliyorsun, kızlara bakma demişsin, koğuştaki askerden başka gördüğüm kimse yok, onları mı düdükleyim. daha ileriye gidemiyorum, mektuplar okunuyor. sen de dikkate alırsın bunu umarım, gelince ağzına sıçıcam.
  50 -1 ... hertar lazim bize
 3. 3.
  (bkz: ateşe körükle gitmek)
  ... surudenayrilanidealistkuzu
 4. 4.
  sadist kızdır. sevdiceğine acı vermekten zevk alıyordur ya da sevgilisinin aklında başka türlü yer tutamayacağını düşündüğü için kadınlığını kullanıyordur. son ihtimal ise mektuplarını okuyan diğer askerleri düşündükçe tahrik oluyordur garip fantezileri vardır.
  1 ... jeanne d arc
 5. 5.
  o şimdi asker canı neler ister uykuda mevlam beni ona göster.
  ... abidas
 6. 6.
  daha önce çok mektup yazdım, çok mektup aldım. adına name diyenleri bile gördüm hacı. o derece haşır neşir olmuşluğum vardır. amma ve lakin bu yaşa geldim, mektubun azgın sıfatlısına ilk defa rastlıyorum. komik geldi başta, sonra da garipsedim olayı. mektup dediğin nasıl azar be abi? hani azgınca mektup yazmak, dersen anlarım hadiseyi. yardımcı da olurum mına koyim. kağıdı, kalemi, zarfı ben bulurum; ben alırım lan sana. olmadı oturur yazarım bile. yeterki sen başlık açmayı öğren deyü.

  sinirlendim lan gene!

  neyse, ben yine de mantıken yola çıkarak ona göre entry gireyim. en mantıklı şeyi söylüyorum. orospudur o sevgili. bu kadar kısa ve net söylüyorum. hatta kendisine koccaman bir alkış gönderiyorum ki o işi yaptığı halde sevgilisine mektup yollayacak vakti bulduğu için. askerdeki elemana lafım yok zaten.

  mektup eline geçince gavat olduğunu anlayacaktır. anlamasa dahi, orda anlatacak birileri muhakkak bulunur her zaman. farz-ı misal bulunmadı diyelim. bana ne lan? onu da başlığı açan düşünsün.
  1 ... letmyheartbefree
 7. 7.
  er mektubudur görülmüştür damgasını unutarak yazılan mektupdur.
  ... audio
 8. 8.
  komutanı azdıran mektuptur zira komutan okur ilk önce.
  1 ... sewdamm
 9. 9.
  er mektubu gelir giderken okunmaz mı ki ??
  ... mutfaklambasi