bugün

ben bizzat bu cümleyi kuran bir şahısla karşılaştım. 3yıl önceydi, ve eleman fetocu, akpli bir kürttü. sanırım bunu sözü söylemesi için tüm aşağılık sıfatları taşıyor...
şehitlik sadece din uğruna ölmek ile olmuyor. mesela helal kazancını sağlamak için işini yapıyorsun o sırada birileri tarafından öldürülüyorsun bu da şehittir.
kürtlerle değil teröristlerle çatısılmaktadır. terötistlerinde zerdüşt olduğu düşünüldüğünde ...
Şehitlik kavramı her millette vardır... kutsal değerler, vatan, millet gibi kavramlar için ölen herkes şehittir... şehit kelimesinin etimolojisini bilmiyorum... ama anlam olarak sadece araba özgü bir şey değil...
Şehitliğin derecelerini bilmeyen cahil beyanı.
din yolunca ölen şehit olur dine göre, sen gidip kürtlere çatışıyorsun ve ölüyorsun islamla bunun ne alakası var?

yani allah yolunda savaşman lazım dini yaymak için savaşman lazım şehit olman için.

ayrıca dinsel savaşlarda herkes şehit olacağına inanır ama hiçbiri bir bok olamaz. bunlar pufpufluyorlar cennete kralız diye gidip ölüyorlar sonra, sonuçta her şeyini geride bırakıyor insan onlara bir şeyler vadetmek lazım.
bir terörist leşini şehit zanneden insan değildir.
hayırdır kardeş konu ile ilgili vahiy mi geldi diye sorulan önermedir. herkes de allahın elçisi olmuş vesselam.
Sen oturduğun yerden bu satırları girmesi kolay.şehitlik kavramı kolay değil demişsin.açıkladığında bu kavrama uyduklarını göreceksin.
güncel Önemli Başlıklar