bugün

ASKERLiK GÖREVi ESNASINDA YAŞANABiLECEK ABSÜRT DURUMLARDIR.

alkollüyken hazır kıta görevine çağırılmak mesela.

akşam olmuş, mesai bitmiş, uzman çavuş arkadaşla biraları almış, mangalı yakmış, karpuzu kesmiş, keyif yapıyoruz köydeki koruculardan birinin evinde. tabi yemek yenmiş, biralar birer biber devriliyor. Nasılsa bu gece nöbet-yarın görev vs yok kafasının rahatlığıyla. O an telsizden bir çağrı;

-halter 220-halter 210!.. (hayda bölük komutanı ne diyecek lan bu saatte)

- halter 220-halter 210.

- Bireyselden gel!

- Anlaşıldı.

Ben: Emredin komutanım!

Komutan: **** timi hazırla, 3. bölük tim komutanlarından biri beresor'a tırmanırken rahatsızlanmış gidip onu alacaksınız.

ben: emredersiniz.

yarım saat sonra tim bölük içtima alanında çıkmaya hazır, bölük komutanı karşımda ama adamı 2 tane görüyorum. dibime girmiş talimatları veriyor, nefes bile alıp vermiyorum bira kokusunu almasın diye. Neyse komutana çaktırmadan taburdan çıkışı yapıyoruz. Beresor dediğin yer gece karanlığında dar bir patikadan çıkılacak dimdik bir dağ, ben taburda zor yürüyecek halimle gecenin bir saati timi belirtilen koordinatlara çıkarıyor, 3. bölüğün tim komutanı asteğmeni alıyoruz(ki adam nasıl bayıldıysa tabura indiğimizde bile hala uyuyordu) ve sağ salim indiriyorum tabura lakin çok önemli bir zaiyatımız var. ilk günden beri gözüm gibi baktığım, jilet gibi sıfırladığım hk 33 ü inişte attığım takla sonrası bir kayaya çarpmak sureti ile yamultuyorum.

Bir askerlik akşamı daha böyle kazasız belasız geçiyor, olan bizim 2 haftadır planını yaptığımız mangal keyfine oluyor tabi. Ne diyelim?

-vatan sağolsun.
Çok abdürdmüş kardeş hayırlı absürrdler.
(bkz: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler/#7093991)
(bkz: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler/#7028715)
El bombası eğitiminde pimi çekip attıktan sonra sutre gerisine saklanması gereken erin sutre üzerinden kafayı uzatıp bombaya bakması.

Neymiş? Bombayi kontrol edecekmiş patlayacak mı? Diye.

Siker misin sabaha mı bırakırsın diyerek sinirlenip dövdüğüm tek askerdir.

Van'lı emrah! Kusura bakma ama hak ettin be evladim sende.
güncel Önemli Başlıklar