1. 1.
  askerdeyken herkesin zorlandığı bi sanattır. efendim genelde yemekte kuru mercimek, makaroni, tarhana filan varsa ve içtimadan sonra karın kaslarını çok çalıştıran mekik filan çektirdilerse, ciddi şekilde bi sıçma isteği doğar.

  o sırada sizinle birlikte en az 20 kişide aynı dertten müzdariptir.tuvaletler ise leş gibidir ve birkaçı doludur..çavuşun tuvaleti bellidir ve oraya sıçanın ağzına sıçarlar.acil sıçma isteğiyle farelerin cirit attığı tuvaletlerin birine gidersiniz ve etrafı pisletmeden sıçmaya çalışırsınız.

  hem bi tarafınıza bulaşmayacak, hem etraf batmayacak hem kolay temizlenecek hemde koku olmayacak.

  gerçekten bu bi sanattır. olası bi savaşta bu sanatı öğrenmek çok işinize yarayabilir.
  2 -1 ... ataturkun mendili
 2. 2.
  askere gitmemiş birey esprisi sadece. tuvaletler her sabah alt devrelerce temizlenir askeriyede. acemi birliğinde de her sabah bir grup ayrılır ve temizlik yapar.

  alaturka tuvalettir. temizlik bakımından bal dök yala değildir ama şehirlerarası yolculuklardaki umumi tuvaletler kadar temizdir. tuvalet kağıdı derdiniz olur ayrı olarak.
  2 ... neden hagi
 3. 3.
  (bkz: sanat sıçmak)
  ... orantisiz zeka
 4. 4.
  ilk 1 hafta sıçamama durumudur. sonra ise o kışlık kamuflajlarla botlarla sıçmanın daha zor olacağı durumdur. hepsini çıkarayım rahat rahat sıçayım dersiniz ama bu seferde astsubaydan tutanak yersiniz.
  ... reggie
 5. 5.
  olması muhtemel sanat.
  yedek subay öğrenci taburunu ( 450 kişi-bilmeyenler için her biri lisans mezunu) sıçmayı bilmiyorsunuz, ( eliyle delik işareti yaparak) içinizde deliği tutturamayanlar var şeklinde fırçalamıştı bu sanata dikkat eden bir subay tarafından. demek oluyor ki bu sıçma sanatını lisans eğitimi almış insanlar için bile önemliymiş.
  askerlerde pisuvara bile sıçılıyorken böyle bir sanatı inkar etmek akıl işi değil.
  askerde nizami sıçmak sanattır hacı.
  bir uyarı ile entriye son vermek istiyorum. özelikle askere gidecekler için. askerliğin ilk günlerinde sıçamazsınız. bir kaç gün ile bir hafta kadar sürebilir bu. panik yapmayın. bir zaman sonra eskisi gibi sıçmaya devam edersiniz.
  ... tongue fu
 6. 6.
  kimi zaman zor kimi zaman kolay olan sanattır. sevgili yazarlarımız tarafından beyan edilenler yerleşik kışlada sıçma tespitleridir. bu işin iyi ve kolay tarafıdır. o yüzden yerleşik kışlada kalan askerlerimiz hallerine şükredip şikayette bulunmasınlar. askere gitmeyenler zaten entry yorum falan hak getire. es kaza yanlışlıkla yazıldıysa bile derhal silsinler. gel gelelim dağ da yani sürekli görevlere çıkan, kışlada hatta bırak kışlayı karokol da bile kalmayan-kalamayan bir birlikte(genelde komando ve jöh birlikleri) iseniz işte o zaman haliniz duman. en kötü doğa da en iyi baraka tuvaletlerde ki bu tuvaletlere sadece astsubay ve subayların kullanımındadır bunu unutmayalım. belki bir kaç kazıklı uzmanlarda kullanabilir. taşşağına göre değişir. ama geneli kullanamaz. bir de asker yapı mı; toprağı 1,50 mt kazmak suretiyle etrafı haki branda ile çevrilen tuvaletler vardır ki onların yanına yaklaşılmaz. bildiğiniz bok çukurlarıdır onlar. envai çeşit böcek sinek, tepe de güneş, leş koku... ıyyyyy. yıllar sonra bile hatırladıkça iğreniyorum.
  ... aeneskral