1. 1.
  mantığın sınırlarını zorlayan olay. anlatılanlara göre *; kepçe, tüfek, bıçak, havuz gibi objelere ceza verme olayı varmış askerde.

  duyduğum bir olay şöyle; bir gün askerimiz gösteri yapmak için hazırlanmaktadır. provalar sırasında bir tank arıza yapar ve 1 ay boyunca hiç bir şekilde kullanılmayarak ceza verilir.

  hatta meşhur bir laf vardır askerlik için; "mantığın bittiği yerde askerlik başlar."
  3 -1 ... optio
 2. 2.
  tabi ki kolpadır. zira şu an gri ekrana bakan bu gözler tuvalete, evet bildiğin tuvalete ceza verildiği geyiğine bizzat şahit olmuştur. şehir efsaneleri gibi, askerlik efsaneleridir...
  1 -1 ... redwinemania
 3. 3.
  nöbet kulübesine verilen müebbet cezadır, orda nöbet tutan asker intihar etmiştir ve ortada bir suç vardır, elbette cezasız kalmayacaktır.
  1 ... jenga
 4. 4.
  kucuk bir cocugun bogulmasi sebebiyle "cezali havuz", calismamasi sebebiyle "cezali ucak", hatta sebebini bilmedigim nedenden dolayi gordugum "cezali kazan" bile vardir.
  4 ... radament
 5. 5.
  bilenler bilir. ankara da etimesgut bolgesinde bulunan kara havacilik okulunun icinde, kibris savasinda kalkmasi gereken fakat kalkmayarak, mersine gitmesi gereken bir birligi yolda birakan bir uh-1 marka helikopter vardir.

  kalkmadigi icin cezalandirilmis, su an etimesgut bolgesindeki otoyolun hemen yaninda ibreti alem olsun diye teshir edilmektedir.

  33 senedir, pervanesi bagli sekilde orada durmaktadir.
  7 -1 ... cilgin ordek fahriye
 6. 6.
  askerlerin objelere bir daha yasatmamasi icin verdigi cezalardir.

  not: keske askerler cezalari verse.. baksana yargi ceza veriyor, meclis onaylamiyor. 9 senedir bir tane iti adada besliyoruz.
  2 ... cilgin ordek fahriye
 7. 7.
  sene: 2004
  yer: samsun esentepe kışlası
  tanıdık bir komutanın yanına askeriyeye çıkılmıştır. ovayı andıran düzlüğün ortasında, içtima alanı diye tabir edilen bir bölgede ağustos sıcağı altında bir asker dikilmektedir. yanına gidilir bakılır, yanında tuğla büyüklüğünde bir taş. öğrenilirki törende taş Paşa' nın ayağına takılmıştır, taşa 6 ay ceza verilmiştir, askerde nöbet beklemektedir. hayatı sorgulayan düşüncelerle uzaklaşılır.
  3 ... thelastturc
 8. 8.
  kibris besparmak daglarinda bulunan 1 tank, gorevini en iyi sekilde yerine getirmekte ve rum mevzilerini bombardimana tutmaktadir.bir kac saat icinde butun mevziler susmus, ve askerlerin artik ilerlemesi gerekmistir.

  askerleri ileriden gelecek saldirilara karsi korumasi gereken tank, tankcisi tarafindan oyle bir tepeye cikarilir ki, tank bir daha hareket edemeyecek halde orada kalir.

  sonuc olarak, 33 senedir oradadir. ne parcalara ayrilmis halde asagiya indirilir ne de gerisin geriye asagi cekilir.

  cezalidir. orada kalsindir. nasil ciktiysa insindir.
  1 ... cilgin ordek fahriye
 9. 9.
  kuru fasulyeden böcek çıkar. azimli çavuş bu olayı bir üstüne bildirir, o bişey yapamayınca onun da üstüne bildirir, derken konu bölük komutanına kadar çıkar. sonuçta kuru fasulyeye ceza verilir ve ikinci bir emre kadar bölükte kuru fasulye pişmez.*
  2 ... jenga
 10. 10.
  tamamen atmasyon olup askeriye efsaneleri diye bir kitap yayınlanırsa bir kaç cildi bulabileceğini düşündüğüm uydurmalar bütünü.
  1 ... dahaasabi