bugün

subay çocuğu olan erdir. babası komutanından üst olmalıdır bir de.

gerçi subay çocukları askere gidiyor muydu yahu?
Ayakkabı kutusu koleksiyonu vardır.
babası ayakkabıcıdır.
rüya görüyordur. birazdan uyanacaktır.

(bkz: koğuş kalk)
aslan parçasıdır, fakat çok fazla zorlamasındır.

görsel
(bkz: vurdum kapiya tekmeyi girdim cavusun odasina)
sonra bir daha ışık göremeyecek erdir. kodeste kaç gün kalır bilinmez.
komutanı uyaran erdir. komutanda düzgün davransın askerine iki tane yetki alıyor diye bir havalar tripler. sen insan değil misin? bir kafa yediğinde düşmüyor musun? ee bu neyin artistliği komutan!

edit: askere gidince r yaparım nede olsa daha çok var şimdiden atıp tutalım hesabı. *
Muhtemelen ya terhis olduğu gün demiştir yada psikolojiden mimlenip iş güç yapmamak için üst devrelerinden böyle birşey yapması gerektiğini duymuştur.
komutanı, bu lafın üzerine, onu diskoya götürür.
çamaşır makinası kadar göte sahip olan erdir.
Komutana akıllı ol diyenine şahit olmadım. Ama aynı anlama gelen " ben psikopatım benle uğraşma" deme sekli olan kolu façalı arkadaşlarımız olmuştu.
Bunlardan biri komutanı çok kızdırmıştı bir gün. Içtima sırasında bunun suratına uçar tekme attıktan sonra aynen şunu söyledi ;
- bu böyle kolunu bileğini kesip de artistlik yapanlar. Oğlum psikopat öyle olmaz. Bunlar bizi etkilemez. Ama bak sikinize jilet atın şöyle dört beş kere, bak şerefsizim alıcam onu oturtucam bölük komutanı masasına.
Ağır gerizekalıdır .
(bkz: Götü yer çekimine meydan okur)
Laf sonrası ebesini gören insandır .
Sonunu dusunmeyen erdir. Kahraman olma potansiyeli vardir.
Ruh sağlığı yerinde olan bir insanın girişmeyeceği eylemdir.
(bkz: sikilmeden önceki son sözler)
kısık sesle söylemiştir komutanı duymamıştır.

inşallah.
askerde komutana "haklısınız komutanım" bile sen kimsin de benim haklı olup olmadığıma karar veriyorsun diyerek dayak yeme sebebiyken "akıllı ol" demek önce bi güzel dayak ve sonrası hapis demektir.
sözünün eridir.
artistliğinin bedelini en ağır şekilde öder.
askerden çok intihar komandosudur.
(bkz: ama bir sarhoşum bir sarhoşum)
Çokça rüya gören erdir.
komutanın adın ne sorusuna recep abi diyen erdir.