bugün

Taze sıkılmış portakal suyu işin ciddiyeti ve gidişat hakkında bilgi veriyormuş.
Bölük komutanı koğuşa gelip birer öpücük konduruyor herkese en son.
Kamuflajın uşak taradından lüküs suite getirilmesi ile devam eden olaylar zinciri.sıcak ekmek,günün gazeteleri,seramik küçük beyaz bir çiçekliğe iliştirilmiş sarı papatyalar, porselen bardaktan çayı höpürdetirken göze çarpan detaylardan yanlızca biridir.
Komutan seni dudağın ile yanağının tam orta yerine küçük bir öpücük kondurarak seni uyandırıyor ve kahvaltını yatağa getirdim diyor.
Önce sıcak duj.
Jakuzili odalarda var.baya rahat ediyosun sorma .
hastaysanız yahut ayağınız kırık falan ise normal olan durum.
bu yüzden koğuşu sürekli karınca basardı aq. Terk edilmesi gereken gelenek.
Bölük komutanının yeni gelen erlere ortama alışmaları için yaptığı kibar bir jesttir. Romantiktir de aynı zamanda.
Koğuşta prensesler gibi olduğunuzu gösterir. Benim bildiğim askerlik böyle olmuyordu ama neyse.
revirde olduğunuzun ya da yatakta hasta yahut bir tarafınızın kırık olduğunun göstergesidir.
Güzel ama bilen bilir Kahvaltıda kızarmış ekmek çıkınca büyük sorun oluyor. Çünkü Kırıntılar yatağa düşüyor ve siz de koğuş sorumlusu yüzbaşıya çarşafları temizle deyince "off off, çok yoruluyom ama ben ya" diye bunlar toplarken trip atıyor. Açık konuşuyorum bunlara yüz vermeyin. Aglasin dursun ibneler. Sonra o sabahin 11'inde çarşafı siz silkelemek zorunda kalırsınız ve Bu üzücü.