bugün

bu insanlar yüzünden gerçekten rütbeli dövmüş olanlara da inanılmaz..yurdum insanı rütbeliyi nasıl dövdüğünü anlatırken yüzde siktir lan diyen bir ifade oluşur..
a-abii inanmassın nöbetçiyim askerde kara kış,ibneler dağdan mermi yağdırıyo üzerimize,neyse komutan geldi parolayı sordum,bilemedi,şerefsizim süründürdüm nizamiyeye kadar
b-askerde hep rütbeli dövmüş olan yurdum insanı gördüm seni?
yanımızdayken put gibi durup, saygılı, disiplinli bir asker görüntüsü verirken eve döndüğü anda bölük komutanına kafa attığını, astsubayını sopayla kovaladığını, uzman çavuşu süründürdüğünü anlatan asker modelidir. neden yaptığı bilinmemekle beraber bir türlü bu olaylar engellenememektedir.
ayrıca iç hizmet kanununa göre "üste fiili taarruz"un cezası olayın oluş şekline göre en az 6 yıldan başlayıp savaş durumunda ise ölüm cezası verilmektedir.
yani inanmayınız..
helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştiren, tankla komutanın kızını gezdiren yurdum insanın kimseyi takmayışı tarzında söylemi.
o şimdi asker o hep asker o ebediyen asker denilesi duruma düşen insan modeli.
(bkz: yalandan zehirlenmek)
-bi gün bi baktım bu yavşak başçavuş bütün bölüğü süründürüyor.elimde çay vardı.tabi herkes eğitimde,ben kantinden geliyorum.çayı yere fırlattığım gibi yanında aldım soluğu bu zibidinin."napıyosun lan sen" dedim "ibne?"."buncağıza yerleri temizlettiriyosun lan şerefsiz" dedim.oracıkta ensesine çaldım tokadı.yere inerken de gelişine bi tane sümsük.baktım rütbeleri bi tarafa bu bi tarafa.benim tüfeği paraladım bunun kafasında.kan revan her yer,yaradana sığınıp bi de tekme koydum namussuza,yolladım revire...
-ah be abim,recebabim,sen tam bir askerde hep rütbeli dövmüş olan yurdum insanısın.
-bizim kuşak aykırıydı be oğlum
-ah be abim, sizin kuşak kayıt altına alınamadı o kadar.buradan da aldın gazı.nice sergüzeştlere doğrulttun pusulayı.
şeklinde yaşanmış diyalogdaki öznedir.
(bkz: askerlik yapanın yapmayana hava atması durumu)
askerin hep yapmak isteyipte yapamadığı olayı sivil hayatta yapmış gibi anlatmasıdır bu olay. gerçekten rütbeli döven psikopat adamlar yok mudur ? onlarda vardır fakat o kişiler hala askeri cezaevinde günde üç posta dayak yemektedir.
döven er(rütbesiz), dövülen onbaşı(rütbeli) olması durumunda doğru söylediğine inanabileceğim insan tipi, aksi takdirde inanması biraz güçtür çünkü bitirtmezler adama askerliği.
yurdum insanıdır rutbelide döver, komutanın kızınıda ayarlar * askerlik hep çok rahat geçer *.