bugün

bu konuda bir sürü efsane dolaşır götü askerliği yemeyen bünyeler arasında.

işte falanca dayamış g3 tüfeğini koluna basmış tetiğe, yok filanca sırf bacağını kırmak için eğitim kulelerinin birinin tepesinden atlamış da falan da falan.

yine bunlar bi nebze gerçeğe yakın. bi de şunlar var;

-tertip, eğer kolunu bolca sabunlayıp sabunu yıkamadan bir naylonla sardıktan sonra 1 hafta naylon sargıyla gezersen kol kemiğin zayıflar, bir fiskeyle kırılır...

-aga şunu duydun mu? zottirik onbaşı sırf midesinde rahatsızlık varmış gibi göstermek için kahvaltıda bütün bölüğün zeytinlerini yemiş. sonra da hastaneye gidip röntgen çektirmiş. midesi kapkara çıkınca bunu hava değişimine yollamışlar hemen.

(bkz: böyle gider bu)
balon ile memleketten hava istemek olabilir. bakın ;
http://www.haber3.com/sat...k-kars-havasi-500953h.htm
(bkz: kol kırılır yen içinde kalır)
daral gelmesi
psikoloji bozukluğu en kolay hava değişimi alma yoludur. rol yapanlar çok ciddi şekilde yapmalılar, yedirenler vardı bizim bölükte. az küfür etmedik tabi arkasından.
(bkz: kendini askerliğe elverişsiz hale getirme)
+ alo ilker paşa naber? ehehe mehmetçik nasılsın lan...dur dur nası diyodunuz merhaba asker ahahaha.
- kimsin lan ?
+ erzurum mekanize piyade kışlasından napolyon arif, şafak demiş comolokko annadın mı?
- oğlum temiz hava çarpmış seni.
+ yok hocam, ben bi sesinizi duyayım diye aramıştım ya o değil de burada bir başcavuş var paso ictima paso sürün, ne bu ya yetti artık, bi el atsan.
- versene o başçavuşu bi sen. havanız değişsin biraz.
+ tamam bi saniye hattan ayrılmayın. ayrılma ha beethoven çalıyo çok komik.
otomatik silahla ayak topuguna ates etmektir. fakat dikkat edilmesi gereken en onemli nokta, silahin ayarinin tek dokunusla uc kursun atilmayacagi seklinde ayarlanmis oldugundan emin olmaktir. aksi taktirde ilk kursun istediginiz gibi topugunuza isabet etse de diger ikisi kaval kemiginizi parcalayabilir.
silah arkadaşlarıyla kavga etmek de hava değişimine nedendir.
fitili ateşlenmiş 18 kg'lık amonyum nitrat tenekesinin üzerine oturmak yöntemi aralarında olmayan yöntemlerdir.
ben askerliği bu hava değişimlerinin verildiği yerde yaptım, öncelikle hava değişimi alanların %80 i psikiyatriden hava değişimi alır, diğer hava değişimleri kırık, çıkık, ameliyet gibi mecburi olaylar, ama psikiyatri en temizi, önce gelir sıkıntılarını anlatırsın doktora sana bir anket yaparlar biraz konuşurlar bir iki ilaç yazıp yollarlar, daha sonra gittiğinizde yine ilaç verirler, yaşadığınız sıkıntıya göre 3. yada 4. seferde 30 gün ile 45 gün arası hava değişimini alırsınız.
(bkz: kıl dönmesi) * * *
hepsi hikayedir.

5 aylık askerlikte 45 gün rapor almış biri olarak söylüyorum bunu.

taşağınız varsa bütün kapılar açılır. net.