bugün

Bir çok arkadaşım böyle söylüyor. Valla kanka ortalık çok tenha, durağan sende ha bire içtimadan içtimaya çıkıyorsun diyorlar. Hakikatten de hapishanenin üniformalı versiyonu mu bu 6 ay askerlik ?
18 gün 18 ay gibi geçti.
Askerliğin iyi geçmesi kişinin sabrına bağlı. isyan etmezsen iyi geçer. Sayılı gün çabuk geçer.
Gün içinde uğraşılan işlere bağlı olan olay.

Gün boyu hep oturursanız zaman geçmez ama bir nöbete git gel, ardından oradaki sorumluluğun neyse onu yaparsan zaman geçer. O yüzden verilen işten kaçmayın.

Ben karakolda isviçre çakısı gibiydim. Silahlık, nöbetçi getir götür, jeneratör, mazot pompası, su deposu benim sorumluluğumdaydı. Bunların üstüne bir de nöbet tutuyordum. Gündüz çavuşu olduğumdan Kendimi nöbete çıkarıyordum resmen. O yüzden bana çabuk geçti 12 ay.

Ayrıca içtima olayı merkezi yerlerde çok olur ama o da acemilik için geçerli.
gelincede anıları anlatmak ömür boyu sürüyor.
gece 1den önce yatmayanlara büyük geçmiş olsun. saat 21.30 veya 22 gibi yatıyorsunuz. yatakta 2 saat sağa sola dönünce bir bakıyorsunuz saat 22:30 olmuş.
yemekhane sırasının sonu gelmiyor. ben eve geldiğimde en çok yan odadaki mutfakta yemek yemeyi özlediğimi hissetmiştim. yemek kalitesi üniversite yemekhanesi seviyesinde.. çok kötü değil.
bir kere hasta olursanız o hASTAlığın geçme süresi minimum 15 gün. antibiyotik + katarin + sprey hiçbir şeye yaramıyor.
benim en fazla problem yaşadığım şeyler bunlardı.
yaz ayında erzurum'da kısa dönem askerlik yapmış biri olarak, gidecekseniz kış celbinde gidin, yazın bir gün bir asır gibi geçer.