bugün

askerlerin pek azının yararlanabildiği iletişim türü. tabii ki kız arkadaşlar kıskanacağından yasaklanmalıdır. kız arkadaşlar kıskanacağından askerler çarşı iznine de çıkmamalıdır falan. kız arkadaşlar yeter ki kıskanmasın, kafalarında soru işareti olmasın.
çarşı izni görmeyen askerlerin tek eğlencesidir. çoğu komutan o yüzden görmezlikten gelir. kral tv nin altında geçen yazılara birkezde olsa şafak bırakılır.
yakalandığınız zaman vatana ihanet suçuna kadar giden durumdur.

not: demedi demeyin. disko cezasıyla kurtulamazsınız. e tabii komutanın telefon olayına bakışı da önemli.
tüm takımın hatta bölüğün ceza almasına sebep olabilecek eylem, süt çocukluğundan yavşaklığa geçiş aşamasındaki ergenin yaptığıdır; sen annenin, sevgilinin sesini duymadan uyuyamıyorsun diye kimse istikamet yememelidir durumudur.
güzeldir.
komutanlar tarafından yakalanırsa o kadar da güzel olmayabilir.
kardeşim usta birliğine ilk gittiğinde komutanları bir toplantı yapmış. orada demiş ki, arkadaşlar üst devreleriniz telefonları yüksek sesle kullanıyor. şimdiden uyarıyorum herkes telefonunu kendi koğuşunda kullansın ve yüksek sesle müzik dinlemesin demiş. kardeşim, abi komutan böyle dedi dedi. herkesin son model telefonu varmış. benim kıytırık htc kullanmam hiç olur mu? sen bana ordan esaslı bi telefon yolla dedi. cancağızım isterde abisi almaz mı? en kralından alırım koçum dedim. askerde telefon kullanmak sözde yasak. komutanların büyük çoğunluğu da buna göz yumuyor zaten.
şahsım bizzat binbaşı emri ile telefon kullanmıştır, askerde devrelerime çok fena hava atmama sebep olmuştur bu olay.
Komutan postası isen eğer başına bela alacağının göstergesidir.
Komutan seslenir:
- oğlum bak buraya!
- emret komutanım !
- bana süleyman başçavuşu çağır, birde yemekde ne olduğunu öğren bakalım diye anlatırken;
- biip biiiip
diye gelen bir uyarı sesi ile telefonu seslide unuttuğunuzu anlar, balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının üzerinize bıraktığı serin yağmurlar altında ruhen amuda kalkarsınız !
komutan anlatmaya devam eder ama senin fren patlamıştır.
konuşma biter.
duymadığını düşünerek ;
- emredersin komutanım ! diye odadan çıkarken ;
- o telefonuda üstünde taşımaya devam edersen sana monte ederim bilgin olsun ! diye iliştirir lafı yavşak..
hem gol atmış sabri sevinci hemde avrupa kupasında penaltı kaçırmış kaka stresi yaşarsın..
- burun ucuyla emredersin komutanım dersin kuyruğunu bacaklarının arasına alarak..
emre itaatsizlik olan durumdur. adamların bir bildiği var kullanma diyor bizim millet nerde yasak ona saldırır. deseler tanga giymek yasak herkes tanga giyer. öyle acayip insanlarız.
şuan içinde bulunduğim durumdur.
15 ay sorunsuz yaptığımdır. biraz zeka gerekiyor.
sosyal medyaya fotoğraf atıp, durum güncellemeleri yapıp kurallara meydan okumadır.
mümkünse akılsızlarından ve de kamerasızlarından kullanılmalıdır. diğer türlü yakalatıldığında insanın başı ağrıyabilir. gerçi ben telefonumu pc ye bağlayıp sözlükte takılıyordum mesai saatlerinde ama olsun. komutan beni seviyordu, kızını da verecekti bana ama ben esmer sevmediğim için istememiştim. *