bugün

(bkz: askerde yapılan kulak tırtlatma hareketi)
on say çömel.
bugün haberlerdeki bir durumdur. annenin hayatını kaybetmesidir.
boku bokuna iptal edilen çarşı izni.
askerliğin tuvalet temizlemekle geçmesidir.
sevgilinin terk etmesi.
bir gerizekalı yüzünden herkesin cezalandırılması.
edit: komutana yakalandık.
gerizeklalılara ceza veren gerizekalı yüzünden bütün alayı cezaya bırakmak zorunda kalmak.
istikamet geriniz, dağılın marş marş! Karşımda safta toplan marş marş! Yatttt! Kalk! beşerli yürüyüş kolu marş marş! Harbiye marşıyla uygunadım... Devam eder gider.
cinsel temas aralığı hizaya gel komutu.
sevgilinin terketmesi.
bölük komutanının herkesin ortasında azarlaması..daha ötesi tabur komutanı...
eşyanın çalınması.
çarşıya çıkamamak.
üstüne iftira atılması.
üst tertiplerin dayak atması.

o değil de ben asteğmenim ha benlik şeyler değil genel diye yazdım... *
(bkz: onbaşı) * *
telefonda sevgili ile kavga edip ertesi sabah arkadaşından "kavga ettiğiniz esnada ben de arabadaydım. arabayı denize sürdü manyak zor çevirdim" demesi

allahım ne malmışım ben..
helikopterden helikoptere atlarken şarjörün yere düşmesi. yapsaydım nasıl ballandıra ballandıra buraya yazcaktım sözlük...
bizzat askerde olmak.
uzman çavuşlar olsa gerek.
sizden 3 ay önce gelmiş adamın bile genelkurmay başkanı edasında emir vermesi.
30 saat direksiyon sallayıp, dağ bayır gezip tabura dönünce bölük ast sby ının, görev kağıdında yaptığın km den fazla mazot almışsın ne yaptın lan bu mazotu sattınmı demesi ve bunun karşılığında, ben senin gibi devleti tırtıklıyan faremiyim o.ç deyip sağ elmacık kemiğine kafayı sokmak sonucu üste fiili taaruz dan 45 gün yatıp baba nın nur yüzünü bir daha görememek olabilir en çok koyan benim için.
not: bu o.ç ile sivilde tekrardan görüşülmüştür tabiki.
-nöbet bitiminde, onbaşının 15-20 dk takması, 15 dk nedir demeyin çıldırırsınız kulübede.
-sizden küçük yeni mezun subay-astsubay takımının kasıntı halleri, buna karşı ben 5-15 ay burdayım o ömür boyu burda (ve sikilecek) diyerek kendinizi avutursunuz.
-bir kişinin cezasını tüm bölüğün çekmesi, bunun bedelini o bir kişi sonrasında çok ağır ödese de zor bir durumdur.
-başkasının yerine nöbet tutmak.
-tezkere almış askerlerin ardından bakmak ki en ağırı belki de budur, çaresi yoktur...
benim değil ama tertibimin başına gelmişti,koca araziyi koşup koşup ağaca selam vermek,böyle bir mantık olamaz ama var.
birçoğunun ciğeri 5 para etmez 'komutan' adını verdikleri mahluklardan emirler almak.
Devrenin izin kullanmayıp senden önce teskere alması.
neyin koyduğunu bilmem ama birçoğu diye genelleme yapan ve mahluk diyene ben koyuyum efendim.
Kadın olmamasıdır herhalde.
askerliğin kendisi kadar koyan başka birşey yoktur.
güncel Önemli Başlıklar