Bazılarını kara kara düşündürür.

çok bunalımdayım arkadaşlar geçer mi lan 28 gün dile kolay 28 ay gibi gelecek bana.

acaba depresyona girer miyim orda diye korkuyorum.

askerlik ne zor şeymiş meğer. söylerlerdi de inanmazdım.
Dertsiz başa derttir.

Bu da Geçecek yiğidim üzülme.

Elbet dagilacak bütün karanlıklar.
kabir azabı gibi geçecek.

allah verdikleri parayı o 28 günde burunlarından getirir inşallah. *

gariban çile çekecek, bunlar yatarak geçirecek. hasiktir ordan.
28 günde yapın lan artık...

En azından silah tutmayı öğrenin.

Orta Doğu’da yaşıyorsun , yarının belli değil.
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı,
" 28 günlük eğitim sürecinde;
askeriye, toplumsal hayat,
Türkiye'nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocalar dersler verecek" dedi.

not: siz bu dersleri verirken ben bir umre yapıp geleyim.
yok yok en iyisi aklımı şeyedip geleyim. daha ucuz olur.
çok büyük bir gam ve kederdir.
sabret sabrın sonu selamet. tamam seni de anlıyoruz 28 gün bu dile kolay. Allah şimdiden kuvvet versin. unutma ilerde anlatırsın torunlarına bu kahramanlık öykünü (!)
ilk bir haftası ve son bir haftası eziyet şeklinde diğer zamanların ise nasıl geçtiği anlaşılmayacaktır bile.
sikke sikke para harcayarak. dermişim.
görsel

ulan elinize 550 günlük kutucuklu şafak defterini verselerdi ne yapacaktınız. fıtı fıtı her akşam içini doldururduk. boyama yeteneğimiz gelişti 1.5 senede. 28 gün tatil gibi anasını satam.
diskoda zebaha kadar eğlence yaparak hayat zengine güzel be.
" Bedelli askerlik yapanlara 28 gün teorik askerlik dersleri verilecekmiş!
Sanki subay olmuşlar da kurmaylık eğitimi alacaklar?
Acemi askere teorik ders vermek okur-yazar olmayana matematik öğretmek gibi...
Hiç askerlik yaptırmayın daha iyi olur! "
Ahmet Yavuz.
azcık orduya katkıları olsun yeter. geçer geçer, siz o 6 ayı, 1 yılı devirenleri düşünün. nasıl söküyor o şafak siz hesap edin.
gündemden düşmeyen bir süre daha düşmeyecek olan bir sorunsaldır.
istikamet starbucks dağılın marş marş diye geçebilir.
Kendini korumasını bilmeyen ,eli silah tutmayan ,her türlü zorlukta nasıl baş edilir bilmeyen ahiretlik bacimdir .
Ağlatıcaz onları merak etmeyin.. Tüfekli tüfeksiz hareketler serisini bir filmin devamı olmadığını ögreticez.
yatakhanelerde bir ranzadan diğerine elinizde patates soyacağı ile atlarken fotoğraf çektirerek geçirebilirsiniz.
Askerliği yapamadım ama yapanlara soruyorum özgürlüğünüzü tamamiyen kısıtlanıyor diyorlar, sanki ufacık kabın içine sizi koyuyorlar ve oradan çıkmamızı istemiyorlar.
Askerliği yapamadım ama yapanlara soruyorum özgürlüğünüzü tamamiyen kısıtlanıyor diyorlar, sanki ufacık kabın içine sizi koyuyorlar ve oradan çıkmamızı istemiyorlar.
Geçmez hacı hele o son 3 gün hayatta geçmez , yazık lan 28 gün askerlik mi olur , hem parayı basacan hem yat-kalk-sürün yapacan.

Paramızla rezil oluyoruz canım.
afedersin ama sikseler dayanırsın
28 gün olum bu.
Motuzbir mekerek.
günleri asla saymayarak.
Şartlanmaya bağlı olarak 28 gün 28 ay gibi gelebilir. Gözünüzde çok büyütmeyin. 28 gün tatil yapacağım modunda gidin. Yoksa geçmek bilmez günler.

Oğlum şaka mısınız lan? 28 gün askerlik nedir? Bot bağlayana kadar biter. Millet 18 ay, 15 ay yaptı. Gerçi ben kısa dönem yaptım.