1. 1.
  şöyle bir şırnak sokaklarında diyarbakır sokaklarında tanklar dolaşsın kürtçülük yapan siyasetçiler kafalarını kendi götlerine sokmak suretiyle saklanmaya çalışsınlar, 80 lerin nostaljisini yaşayalım demektir.
  diyarbakır cezaevinin beton duvarları yeniden çığlıklarla yankılansın istemektir.
  sonra varsın bankalarda ki paramız çöp olsun para dediğin nedir ki?
  2 -4 ... ateisttanri
 2. 2.
  Hükümet düşecekse tamam da sıkı yönetim gelecekse sokakta tanklar dolaşıp insanlara ırkından dolayı eziyet falan edecekse... lazım olmayandir bence!
  ... miho
 3. 3.
  heyecan arayan liseli olmaktır.
  4 ... ukraynali
 4. 4.
  Çocukluğun göstergesidir. Eğer çocuk olmadığı halde istiyorsa cahilliğin ve zeka gerililiğinin tezühür edişidir. Ne alaka derseniz, darbe dönemlerindeki ekonomik, siyasi, politik, sosyo ekonomik, hukuki ve dış politik istatikleri incelemeniz yeterlidir.
  2 ... ebuabdullah
 5. 5.
  tarihten hiç mi hiç ders almamaktır. harp darple ülkenin sorunlarının çözüleceğini sanıp tekrar tekrar duvara toslamaktır.
  ... usualsuspects
 6. 6.
  darbeyi sadece kafasında tankların yürümesi olarak gören, ekonomik ve sosyal yönden çöküşü göremeyen/küçümseyen, hayatında belki hiç kaos/belirsizik içinde bulunmamış bir yeni yetmenin hayallerin süsleyen istektir.

  bir de tatlı su darbecileri var: "şöyleyse tağmam ama, böööyleeğ olağcaksa ııh" diyen. neyin kafasını yaşıyorsnuz çok afedersiniz siz. darbenin sunum şekli mi var isteğe göre. darbe yapmadan "böyle mi olsun darbe, şöyle mi?" diye mi soracaklar?

  hiçbir ırkı, oluşumu, azınlığı veya çoğunluğu cezalandırmak için darbe yapılmasını istemek en basit tabirle kedini bilmemektir.

  (bkz: çok cahilsin keşke kitap okusan)
  2 ... syracus23
 7. 7.
  Sağlam kafayla düşünülmüş bir istek değildir, siyasi düzenden ve iktidarın icraatlarından memnun olmamak darbe yapılmasını istemeyi gerektirmez. Aksine bu istikrarsızlık ve belki cumhuriyet ve demokrasi tarihimizin en kötü yıllarına sivil bir çözüm getirilmesi gerektiğinin ayrımına varamamış insanın isteğidir. Darbe dönemlerini yaşamamış olduğu ve o günlerin sosyo-ekonomik havasını solumamış olduğu ve bu yüzden sokakta tank görmek istediğine ise değinmeye bile gerek yok.
  2 ... uceylan
 8. 8.
  (bkz: 80 leri özlüyorum)
  ... ateisttanri