1. ?.
  evet insanlarının % 90 ından fazlası müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. peki bu ülkede kaç insan namaz kılıyor, kaçı oruç tutuyor, kaçı dinin gereklerine göre yaşıyor, merak etmekteyim doğrusu.
  feodalitenin coştuğu durumlarda -mesela hamamyolu vardır eskişehir' de orda ramazan ayında bir şey yiyenin dayak yemişliği vardır- allah için birini dövdüğünü sanan gerizekalılardan kaçı acaba onun istediklerini yerine getiriyor?
  ya da gelin suudi arabistan' a bakalım;
  adam gitmemiş cumaya 3 kere sanırım, idam ediliyor. manyak manyak cezai yaptırımlar, uygulamalar. nerde hoşgörü, nerde adalet?
  kardeşim, doğru anlamak lazım islamı. zorbalıkla bir yere gelinmez.
  sonra, uyguladığın dinin güzelliklerini de millet göremez hale geliyor senin eşşekliğinden.
  asıl islamiyet yaşansa idi, insanlar açlıktan ölmez- terör olmazdı. islam coğrafyasındakilerin terör hareketleri ise, savunma durumunu aşıp saldırıya dönüşmüşse bunda hata var demektir.
  her şeye rağmen, şu dünyada islamiyetin doğru dürüst yaşanabildiği tek yer vardır o da;
  (bkz: türkiye)
  4 -1 ... dekadans
 2. 1.
  saçma bir yargıdır. islamiyet'in yaşanışını kim ne kadar tahlil edebilir? bir kere burda problem var.bütün inanç sistemlerinde olduğu gibi, islamda da din yaratıcı ile kul arasındadır ve kul ne yaparsa yapsın kendi bacağından asılacak bir koyundur.

  ayrıyetten başka bir husus da kafalarda soru işaretlerine yol açabilir bu vesileyle. islamiyet insanlara riyadan uzak durmayı emreder ve gerçekten iyi yaşanmadığı düşünülüyorsa, ortada iyi yaşayan insan görünmediği içindir ki bu bile çok iyi derecede inançlarını yaşayanların olabileceğine bir dalalettir.
  3 -2 ... 2 ile bolunmeyen tek sayilar