bugün

iyi Partili Lütfü Türkkan "Asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi ve asgari ücretten vergi alınmaması için gereken tedbirlerin alınması" ile ilgili araştırma önergesi vermiş.

AKP ret oyu, MHP ise çekimser oy kullanmış ve önerge red edilmiş.

not: tencere yuvarlanır kapağını bulur.
bak kardesım neı sawundugunu bılmıorm ama soyle dusunelm dolar 4 lıra olmus olablr ama bız ekmegı dolarla mı alıorz hayır? Hem nıe taktınız dolara bu kadar bılmıorm bızler en cok arabıstan paralarına bakmalıız cunku dolarn usdunde ıbrahım lıncoln resmı war o adam bı aralar galatasarayda oynadı sen weled oldugun ıcın hadırlamazsın galadasaray da fetullah fln seylerı cıkdı yoksa sen fedocu msn lan sn? Bana bak ewlad 15 temmuzda tankların onune cıkmadık mı ? Cıktık kenan sofuoglu motorsıkled yarısında bırıcı olmadımı? Oldu surıyeye gırmedık mı ? gırdık. Ozaman weledlık yabma we odur odurdugun yere sanalda kawgacı reelde anab acı?
vergi kutsaldır. Asgari ücretlileri bu kutsiyetten mahrum etmek isteyen alçaklara yazıklar olsun diyorum ya ya yazıklar olsun! istikrar konulu bir kompozisyon yazan asgari ücretliden daha az vergi alınması düşünülebilir ama çok öbdüm.
varan iki yapan efsane birliktelik. birincisi de emeklilikte yaşa takılanlardı. hatta onun ilk tur oylamalarında neredeyse yasa geçiyordu. ikinci turda şimşek bir bahçeli müdahalesi oldu ve yasa aynı şekilde reddedilmişti.

bu da varan iki. taktik gene aynı.

(bkz: sen reddet ben çekimser aşkımızı bozmasın fakirler)
Neden almiyacaklarmis, asgari ücretle çalışanların hepsi vasıfsız insanlar, kapitalist bı dünyada yaşıyoruz yok öyle vergi kesilmesin falan. Ağlama duvarı mi lan burası.
siz hükümet olsanız, peşin peşin, sorgusuz sualsiz tahsil edebildiğiniz en büyük gelir kaleminden vazgeçer misiniz?

yazıklar olsun.