bugün

yurdum insanının paradoksudur ve bu insan da herşeye müstehaktır. 3-5 puanlık ekonomik büyümeyi pek matah birşey sanırlar, neymiş efenim ekonomi büyüyormuş. ulan büyüyor da sana mı büyüyor.
Başbakan mitingde bağırıyor milli hasılayı bilmem ne kadar artırdık orada ayakkabısı olmayan bir amca 'yaşaa' diye bağırıyor , sen ne diye bağırıyorsun be adam sana ne kadar yansıdı , ayağında ayakkabın yok sana damladı mı milli gelirden , neyin düzeldi , hangi işin yolunda ? denecek yalaka insandır.
chp veya mhp geldiğinde asgari ücret kalkacak mı, öyle bir söylenti mi var ya da asgari ücret 2.000 lira mı olacak ne olacak...

hayır yani akp'li değilim ama akıl var fikir var biraz...
solcu olmayan işçiçnin eylemidir. solcu olmayan işçi de genellikle bizim havale geçiriş aydın(!) kitlemiz taarafından ya yalaka ya da koyun olarak nitelendirilir. kibir kötü huy tabii...

edit: ayrıca bu, vesayet zihniyetinin de rant bağımlılığını ortaya koymaktadır. asgari ücretin 5000 liraya çıkmasını ister gibi konuşurlar, inanmayın. onların derdi kendi cepleridir. almanya bir dönem patates yiyerek bugünlere geldi. bu güruh, patates yemeyi kabullenecek bir güruh değil. önemli olan devletin şahlanması değil cüzdanın dolgunlaşmasıdır.
beyin bedava zeka seviyesi ile açıklanabilir.
Anlam veremediğim insan türüdür. Hadi onlar ihale aldı, akaryakıt işine girdi, müteahid oldular kısacası herkes parayı buldu da güzel kardeşim sen neyi aldın ?

senin ağzında bir laf yollar yapıldı vs. canını sevdiğim insan yollar yapıldı ama senin tır şirketinmi var sana ne ? sen yılda 1 memleketine zor giden insansın 1 saat geç git ne olur ?

O pırlanta satanlar vergi vermez iken sen adı konmamış vergi rekortmenisin farkında değilsin.

Acırım Ben sana , sonra da söverim..
içindeki şemsiyeden zevk alan kişinin alışkanlığıdır.
tayyibin onu cennete götüreceğinin hayali ile yapılan eylem, davranış, eda !
kendinden çalınanı, tekrar kendisine yardım olarak gönderen rte ye hala oy vermek.
unut dertten zevk almayı seni ancak recep anlar..