bugün

Açıklamaya göre; asgari ücret brüt filan değil 2016 da net 1300 tl olacak. Üstelik bu rakam bekar çalışanlar için. Evli olan işçiler için ise 1500 tl yi geçeceğini yeni hükmet daha doğrusu her zaman ki hükümet açıklamıştır.
http://galeri.uludagsozlu...lah-can%C4%B1m-ya-439578/

Keşke olsa da yoksulların cebi birazcık para görse.

Gerçi arkasından bir zam sağanağı olur, o gelen para misliyle alınır o ceplerden.
hoca da sözlüye yüz verse hesaplamasını akla getiren boş seçim vaatlerinden birisi olarak tarihe geçmiştir.
Kaşıkla verip sapıyla almadıkları sürece sorun yok..
Asgari ücret değil askeri ücret 1300 lira olacak. Siz yanlış anladınız.

Mehmetciklerimiz 12 ay askerlik süresince her ay 108.33 kuruş ücret alacak ve her askerimize görev bitene kadar 1300 lira ödenmiş olacak. Var olsun akp Davutoğlu hoca hüloggg.
Ocak 2016 itibarıyla maalesef olacak olandır.

Şimdi niye maalesef diyorum kısaca özetleyeyim, partizanlıkla alakası yok apolitik biriyim. Parti tutmuyorum.

Asgari ücretin kademeli arttırılması her zaman yararlı olur. Ani artışlar her zaman snflasyona gebedir.

Şu anda asgari ücret 1000tl. 2 ay sonra %30 zaöla 1300tl olacak. Eyvallah. ilk bakışta güzel görünüyor. Ama ekonomiyi sadece devlet yürütmez. Senin benim gibi girişimciler ana gemisidir ekonominin.

Ramazanda her şeye neden zam gelir mesela? Çünkü talebin artacağını biliyorum belli başlı ürünlere. Peynir üretimi yapıyorum diyelim. Ramazana kadar üretim yapmayı kesip pazarı boğarsam peynire zam gelir. istersem boğmam, olması gerektiği gibi devam ettiririm. Bu durumda zam olsa bile satıcıların götünden uydurma zamları olur. Buda ufak tefek kalır.

Şimdi bangır bangır %30 zam geliyor. Peki ayda cebinize girecek fazladan 300tl'ye kimler gözünü dikecek onları görebilmek gerek. A'dan z'ye ciddi oranda zamlar bekliyorum. Ocak ayı ortası, bilemedin sonu gibi. Elbette ki gizli zamlar. Bi bakacağız o şu kadar olmuş bu bu kadar. Bununla beraber dolar ve euro ciddi anlamda ivme kazanacak. Ocakayının ilk haftasında bir ihtimal biraz düşüp sonra pik atacak.

Muhalefet partilerinin 1500 tl ya da benzeri zamları da aynı etkiyi yaratacaktı. Bu nedenle onlara da karşıydım zaten.

Sorun şurada. Bu olayı seçim vaadi yapmak yerine madem bu kadara gücü yeten bir devlet var (inanın daha fazlasına da var), neden bunca yıldır bu farkı kademeli bir şekilde yükseltmediniz?

10 yıl sonra asgari ücret 2500tl, ekmek 10 tl olursa ne demek istediğim çok daha iyi anlaşılacaktır.
acaba asgari ücretle mi çalışsam düşencesini bana ısındıran olaydır.
geçen ki seçimde vaat olarak yenilmiş nanedir. Akp kazandıktan sonra "Eee ne olacak şimdi ben 1.300 istiyorum: diyen kekolar çoğaldı tabi. Onlarda kemküm etti haliyle. Türkiye de bkr seçim de böyle bitti işte arkadaslar.
seçim vaatleri güzel şeydir (bkz: seçim vaatleri).
sistem şöyle uygulanacak tahmini %7 enflasyon var zaten 2019 da 4 senelik bir enflasyon etkisiyle 1300 tl yi bulacak ve diğer seçim propagandasında bu argüman kullanılacak.hesap gayet basit.
Olmadi.
ev kirası, elektrik faturası bunun yarıdan fazlasını hüpleteceği için bir değeri olmayan sadaka.

bizi insan yerine koysalar böyle komik rakamla karşımıza gelmezlerdi. hani bizi kıskanıyorlaRDI, HANi BiZ DÜNYA LiDERiYDiK AMK NE BU SADAKA KADARCIK ÜCRET? ALLAH BELANIZI VERSiN.
yunanistan'ın asgari ücreti hala bizden fazla.

uyandırıyim dedim.
asgari ücret nerede 1750 olmuş millet bilmiyor ya salla amk.
güncel Önemli Başlıklar