bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    öncelikle nah.

http://www.haberturk.com/...-asgari-ucretle-gecinilir

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik'in talihsiz,gerçeklikten uzak beyanatı.
    12 -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
  2. 2.
    asgari ücretle çocuklarını amerika da okutabilecek bir aile görmedim.
    1 ... captain morgan
  3. 3.
    bazılarının 2500 lira maaşla geçinemediği ülkemizde askeri ücrete talim etmek..

çok zor ve içler acısı bir durum.
    2 -1 ... vegan
  4. 4.
    asgari ücretle bırakın çocuğunu amerikada okutmayı, istanbulda özel üniversiteye bile sokamazlar.
    4 ... jagermeister3
  5. 5.
    (bkz: tok açın halinden anlamaz)
    5 ... whatareyoutalkingyarram
  6. 6.
    O açıklamayı yapan bakana, o parayı ver. Ailesiyle birlikte sadece temel ihtiyaçlarını karşışasa bile, yine de geçinemez. Kendileri kaç bin lira maaş alıyor, yine de yetiştirebiliyor mu acaba ?
    1 ... eroltastansonraenkotuadam
  7. 7.
    günlüğü 1 günlük asgari ücrete tabi olan bakanın yaptığı açıklama..

ev kirasını, faturaları, masraflarını başkası ödese tabi geçinilir.. herkes malesef sizin gibi değil, masraflarını kendi ödüyor..
    2 ... fosso necdat
  8. 8.
    --spoiler--
    netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Asgari ücretle geçinirsiniz.
    --spoiler--

bakan da gerçekçi peynir ekmeğe talim edin geçinirsiniz diyor. o da biliyor asgari ücretlinin et yiyemeyeceğini, bir gün olsun tatile gidemeyeceğini, onu bunu geçtim bu adamlar 3 öğün sağlıklı besleniyorlar mı o bile merak konusu. toplumun en çok oy aldıkları kesimine bir de dalga geçer gibi geçinirsiniz demek gerçekten içler acıtan bir durum.
    2 -1 ... ibiskom
  9. 9.
    hesapladığımda kesinlikle imkansız gelmekle birlikte, yurdum insanı geçinebilmektedir. Burada en etkili faktör otobüs altlarında memleketten gönderilen bidonlar dolusu peynir tereyağ, süzme yoğurt, pekmez, reçel turşu bal vb. katıkların varlığıdır.
    1 ... adiyez
  10. 10.
    her ay yoksulluk sınırı, açlık sınırı diye bir istatistik yayınlanıyor. orada 2013 şubat ayı açlık sınırı 1007 lira, yoksulluk sınırı 3280 lira tespit edilmiş. Sevgili Bakanımız 800 lira ile geçinilir diyor. Ya Matematik bilmiyor. ya da halkı alaya alıyor. sus daha iyi be!
    4 -1 ... silverring