1. 1.
  popülerizmin köpeği olmuş kişilerdir. cocukları bir şey isteyince para yoktur veya ailesi para isteyince yoktur ama ona para vardır öncelik ıphonedir ilginc.
  3 -3 ... yousef007
 2. 2.
  sonra açız derler evet.
  1 ... ssoren
 3. 3.
  harbiden merak ediyorum ulan bu tipler bir elin parmağını geçmez nerde görüyorsunuz sadece gençler bu şekilde yapıyor zaten onların da paraya çok ihtiyacı yok kafasına göre harcıyor ben hiç iphone kullanmadım mesela en son elimde lg g2 vardı kırıldı iphone 6 alacaktım vaz geçtim 400 lira daha ucuz olan htc aldım ama aklımda kaldı çünkü bozulca biliyorsunuz ki çoğu zaman iphone servisleri size sorun çıkartmıyor en son arkadaşımın birisi arızalı telefonu gönderdi servis eski telefonu alıp yenisini göndermiş servisi de telefonları da kaliteli.
  1 -1 ... osmannaga
 4. 4.
  Paran olduğu kadar harcarsın, bu kadar net. Bir insan kendini böyle mutlu hissedecekse-her ne kadar bana saçma gelse de-yemeğinden, giyeceğinden kısar alır o telefonu. Ama ciddi anlamda maddi sıkıntıları olup yinede tatile gidip, 12 ay 1 aylık şeyin borcunu ödeyen, telefonu 36 ay taksitle-gerçi o da kalmadı-ödeyen zihniyete diyecek şeyim yok. Sonra borçları ödeyemiyorum diye ağlamasınlar hiç. Kendi düşen ağlamaz.
  4 ... vasilissa
 5. 5.
  bende ipad mini var, kullanmamın en önemli sebebi boyutu çünkü aynı zamanda E-book olarak kullanıyorum. Kitap boyutlarına tamamen uyuyor. Diğer türlü apple ürünleri gerçekten kullanılacak bir ürün değil.

  o yüzden bir insan parasının ciddi bir bölümünü, iphone'a veriyorsa sadece özentilikten ve arkadaş ortamından etkilendiği için veriyordur. Benim gözümde başka bir izahı olamaz.
  2 ... iplerini koparan kukla
 6. 6.
  Kendi çalışıp kendi yiyorsa keyfi bilir ama birilerinin rızkından ediyorsa yazıktır.
  ... tea man
 7. 7.
  36 ay vade ile bir adet ıphone hediye etmektir.

  Bencede asgari ücretle çalışsın yoksa ülkenin dengeleri bozabilir.
  ... 1garipkuzeyli
 8. 8.
  2 sene haricinde hayatım boyunca hiç telefon kullanmadım, eksikliğini hissettiğim tek nokta ise aile içi acil durumlar oldu. oldum olası ne kullanmayı becerebildim, ne de sevebildim şu cep telefonlarını. geçmiş zamanda turkcell'in kmt biriminde çalışmıştım ordan da biliyorum, büyük ahmaklık. ulan telefon daha piyasaya çıkmadan sipariş veriyor adamlar. sorsan götünde don yok, ama taksitle dünyayı satın alırlar.
  1 ... raki var dediler geldik
 9. 9.
  Ben hiç görmedim bu tiplerden ne zaman bir asgati ücretliyle konuşsam telefonu eski birşey oluyor çoğunda samsungun tuşlu telefonu var lan.
  ... ebu zindik
 10. 10.
  Ulkemin asgari ucretlisi iphone kullanamayacak mi !!! sosyal medya ya jet hiziyla baglanip gundemi takip edemeyecek mi !!!
  Gerekirse makarna yer , bebeginin sütünden keser , hergun iki dal sigarayi otlanir , evindeki suyu aritmadan gecirir o iphonu alir . .
  O iphone onun nakitidir , hazir parasidir , piyasada aninda alicisi vardir , alsa ertesi gun satip 2 bin tl zarar etse bile o iphone elinde olacak , olmalida ..
  Uzun lafin kisasi .
  (bkz: ye kürküm ye)
  3 ... kunteperist