1. 1.
  her sene asgari ücret açıklanırken tam siper olan memur sendikalarıdır..

  o asgari ücret ki memurların sayısının iki üç katı kalabalığı ilgilendirir...patronun iki dudağı arasında hayat geçiren, tazminatsız, izinsiz, ssk sız ölümüne çalıştırılan milyonları ilgilendirir..

  herkesi ilgilendirir de bir tek 8.buçuk 4 buçuk çalışan, nemrut yüzlü, bi karış suratlı, bir bakışı insanın bütün enerjisini alan memurları ilgilendirmez...

  ama şimdi isterler ki bütün türkiye yanlarında olsun...

  hade anam hade canım...bak öğle yemeğine 10 dakika var..kapat bankonu sırada bekleyenlerin suratına..naş..
  40 -4 ... mazlumu getirin bana
 2. 2.
  doğru söze denecek laf yok, tespit harika.
  5 -2 ... poetikaaa
 3. 3.
  memur sendikasının görev alanına girmeyen durumdur asgari ücret. bu ülkenin ayıbı varsa bunun en büyük sebebi mevcut hükümet ve geçmiş hükümetlerdir. asgari ücret konusunda sitem edilmesi gereken memur sendikası değil onlardır.
  -4 ... aforizmasizbilge
 4. 4.
  görev alanına girmesi şart değil, ama destek verilmesi tabii olandır.
  1 ... poetikaaa
 5. 5.
  bu ulkede calısanlar haklarını aramaktan korktukça memur 3 kuruşa, işçiler 1.5 kuruşa yaşamaya, çoluk çocuk okutmaya çalışır. (bkz: beyler eylem yapmak günah değilmiş lan)
  ... copluklerin efendisi
 6. 6.
  "türkiye'de sendika var mı?..."

  (bkz: new york ta genelev var mı)
  2 ... protest sanayici
 7. 7.
  Memurun derdi memura yeter.
  -2 ... merturist
 8. 8.
  herkesin kendi sikinin keyfinde olduğu bir ülkede bundan daha iyisi beklenemezdi, zira siz o sendikaların işçi yada memurun hakkını koruduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz herkes kendi küpünü doldurma telaşındadır.
  1 ... ufktt
 9. 9.
  yüzsüzlüktür, haysiyetsizliktir. kendinizi düşünüyosunuz götünüz sabah akşam oturmaktan kıl dönmesi oluyor en düşük maaşınız 1720 asgari ücretin 2,5 katı hala bağırıyosunuz. tamam bağırın anlıyoruz da kendinizi düşünmeyin biraz da asgari ücretle evini geçindirme mucizesine imza atan adamları gündeme getirin. 1 günde onlar için iş bırakın amk çok mu? ya da onlar için sendika kurun örgütlenmelerine yardımcı olun nerde herkes kendini düşünsün o aç kalmış, bu intihar etmiş kimin sikinde ki?
  4 ... trockist
 10. 10.
  o sendikaların benn ...
  üstelik işçilerin ölüm riski çok yüksek.
  bir araştırın yıllık işçiler mi daha çok ölüyor yoksa memurlar mı.
  ama memurların maaşı 2 veya 3 kat daha çok.
  2 -1 ... ataturk gibiyim