1. 789.
  asgari ücret bir alt tabandır aslında. yani bir işçiye vereceğin en düşük en minimal ücretin devlet kontrolünde yasalaştırılmasıdır. ama malesef bizim ülkemizde asgari ücret bir minimal ücret değil genel bir maaş politikası haline geldiği için bizim kuş beyinliler başka ülkelerin asgari ücretine göre ekonomi yorumluyor.

  bu tipler genelde şöyle düşünür:

  ahaha olum rusyada egonomi çok kötüğğ lan asgari ücret 10.000 rubleymiş araştırdım 150 dolar bile etmiyor.. bizim ülkemiz mis mis asgari ücret 300 dolar egonomimiz rusyadan daha iyi.

  garibim rusyanın ekonomisini bilmediği için rakamlarla kendi kul beyniyle basit bir matematik hesabı yapar ve türkiye ekonomisini daha güçlü sanır. a be çomarus a be kuş beyinli amip senin devletin vatandaşını asgari ücrete muhtaç etmiş. genel bir maaş politikası yapmış sen de kalkıp her ülkede herkesin asgari ücret aldığını sanıyorsun. sana şöyle söyleyeyim moskova gibi bir yerde en kıytırık işçi bile 30.000 rubleden aşağısına çalışmaz. ortalama maaşlarıda söyleyeyim 60-70 bin ruble. rusyanın memur maaşları ise ortalama 140-150 bin ruble. yani neredeyse 2000 dolar. senin ortalama memur maaşın 4200-4300 tl yani 530 dolar.

  biride kalkmış türk lirası japın yenisinden daha değerli diyor. la valla yazık mk. asgari ücret şu ülkede öyle bir hal aldı ki okusan diplomalıda olsan aklınıda kullansan torpilli veya yalamık değilsen yükselsen bile alıp alabileceğin en baba rakam 3500-4000 tl. ve ülkenin neredeyse % 90 ı özel sektörde asgari ücret alıyor. ağlanacak halimize mizah yapıyoruz mk.
  2 ... narsistikpatinaj
 2. 790.
  Devletimize yüktür 1000 küsur tl’ye indirilmelidir.
  -3 ... heartattack in a layby