1. 1.
  başlığın olması gereken hali, "asgari ücret istediğimiz rakam olmazsa fransa daki gibi olur" şeklindedir sevgili sarı tangalılar

  Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay beyanı.

  asgari ücretin yetersiz olduğu bir gerçek. lakin bunu; provokasyon unsuru olarak kullanıp, sokakları yangın yerine çevirmekle tehdit etmekte basiretsizlik.

  özetle; çözüm sokaklar değildir. umarım gereği yapılır.

  https://www.ensonhaber.co...laydan-kustah-sozler.html
  11 -13 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 2. 2.
  kırk yılda bir doğru laf etmiş. akp rejimi altına sıçıyor bu lafları duyunca. sahte seçimlerle saltanat kurmaya çok alıştılar.
  9 -8 ... david addison
 3. 3.
  çözüm sokaklar değilmiş. her yıl 100 lira zam alan işçinin anası sikiliyor, evladı da çözüm sokaklar değil diyor.

  oturalım, hakkımızı getirir elimize sayarlar zaten. sığır herifler.
  14 -4 ... no god no master
 4. 4.
  bu millet g.t çeperinin genişlemesinden zevk duyuyor o yüzden seçmen giymiş sarı tangayı o yüzden bir cacık olmaz.
  8 ... rockonbaby
 5. 5.
  kaldırım ve atm sever sağcı kesim yüzünden ters teper, akp'ye can suyu olur.

  adamları doğrasan sesleri çıkmaz da kaldırımdan bir taş söküp atm'lere iki tekme atınca canları gider.

  bu kadar fakir olmalarına rağmen sermayeye bağlılıkları insanı duygulandırıyor.
  8 -2 ... lucius vorenuss
 6. 6.
  (bkz: itidal)
  (bkz: sağduyu)
  3 kuruş fazla alacağım diye ülkeye zarar vermeyi düşünen andavalları göstermiştir. Allah'ın menfaatçileri. Yeri gelincede klavye vatanperverliğini kimseye bırakmazlar.
  4 -8 ... keyfinizinkahyasi
 7. 7.
  Mesele hak aramak olsaydı binlerce sigortasız çocuk işçi asgari ücretin altında hemde yok parasına çalışmazdı. Mevsimlik tarım işçileri kamyonlara tıkılıp taşınırken kaza yapıp ölmezdi. Onların hakkını kim arayıp soracak? Adaletin olmadığı, "ne suya ne sabuna herkes kendi hesabına" çalıştığı bir ülkede bir dünyada yapılan eylemler hiç samimi gelmiyor. Yalan yapmacık ve menfaatini temin ettikten sonra arda kalanlar için kılını dâhi kıpırdatmamak hiç inandırıcı ve samimi gelmiyor. Şiddet içeren eylemleri hak hukuk adına savunmak, sanki kurulu düzenden kanlı hesaplaşmalar planlayan bir intikam alma aracı gibi görülüyorsa o fikriyatta bir sakatlık vardır. Kaos ortamı karıştırsa da düzeni değiştirip adaleti tesis edemez. Bu anarşiye teröre ve emperyalizmin ağalarına hizmet eder sadece. Kamuya Devlete millete zarar ziyan vermek, şiddet ve anarşiyle hiçbir yere varamazsınız. Adalet bu değil.
  1 ... gazeloglu
 8. 8.
  karşında cüce macron yok uzun adam erdoğan var adamın aklını alır. edepsiz seni.
  5 -4 ... ibni maymun
 9. 9.
  Sokağa çıkanın başı ezilir.
  Burası muz cumhuriyeti değil polisimiz jandarmamız gereğini yapar.
  2 -3 ... mbappe for president
 10. 10.
  turkiye gibi biatci toplumlarda olmayan ve hicbir zaman da olmayacak bir olay. fransa gibi nereye oluyorsun sen ya? sen padisahim cok yasa derken adam 250 sene once devrim yapmis bir ulkenin torunlari suankiler. yillar yili hep halk istedigini almis orada tepkisini koyarak. turkiyede ise demokrasi bile pasta gibi halkin onune gelmis halkin daha talebi bile yokken. suan insanlar diyor ya hu halk niye baskanliga evet dedi kardesim hicbir zaman bu halk padisahlik bitsin istemedi ki? 700-800 yildir ayni kafadalar, o ozgurlugune duskun turkler ortaasyada kaldi malesef. neyse o sebeple asgari ucret 1850-1900 lira civari bi sey olur susup oturur allaha hamdolsun devletimiz varolsun demeye devam ederler.
  1 -1 ... deathman