1. 1.
    sağlık olduktan sonra önemli olmayandır.
    mezara para götürmeyeceğiz.
    ... gina carano
  2. 2.
    Dilencilikten iyidir. Baban zengin bile olsa sonuçta para dileniyorsun.
    ... tea man
  3. 3.
    Şuan bulabilsem süper olacak bi maaştır.

Ama kayseri insanı o.ç oldugu için asgari ücreti sadece fabrikada çalışırsan alabiliyorsun yada kurumsal biyer onun dısında hep düşük
    1 ... feministmiyimneyim
  4. 4.
    Sorun değildir. Bu kendinizi geliştirip daha üst yerlere erişmenize engel değildir.
    ... sherlockholmesss
  5. 5.
    zordur geçinmesi hele bundan sonra daha da zordur.
    ... nobody s
  6. 6.
    Üzüldüğüm durumdur. Yeni mezunların da durumu asgari ücretten 200 lira falan fazladır. Yani neredeyse Türkiye'nin önemli bir kısmını temsil eder bu çalışan grup.

Ne yazık ki tek kişilik bir maaştır. Bu miktarla 4 kişilik bir ailenin geçinmesine imkan yoktur. Eldeki durum buyken insanların düşünmesi taraftarıyım. Çocuk sahibi olmak için eşin çalışmasına imkan sağlamak, birikim yapmaya çalışmak gibi.

Tabiki en önemlisi, ülke durumunu, bu maaşı hak edip hak etmediğinizi ve hayat şartlarının neden böyle olduğunu düşünmek daha elzemdir.
    ... vasilissa
  7. 7.
    Aslında diğer ülkelerde normal bir durum ama günümüz türkiyesinde zulüm.
    ... gokyuzukimseyeaitdegil
  8. 8.
    Az paraya çalışmaktır.
    ... gold tab gibson
  9. 9.
    Allah sabır versin onlara.
    ... kudurtanbazlama
  10. 10.
    Geçen gün annem kpssyi bırak fabrikaya gir dedi, ben de asgari ücret alırsam evlenmem deyince evlenme dedi. Kabullenmişiz asgari ücret ne olırsa olsun.
    Kendi tercihimden dolayı bu şekilde çalışanlara elbette laf atmıyorum, lakin üzülmüyorum.
    ... sogeking