bugün

bir karma değeri. sanırım -300 dolaylarında adamı yakalıyor.
-332 değerinde görüldüğü black and white ın gözlemlemesiyle aşağıdaki listeye işlenmiştir:

(bkz: karma listesi)
su an için 435ytl olan asgari ücrete tabi elemanları nitelendiren ünvan...
sosyal devlette ya hep ya hiç olacak kişilerdir.
asgari ücretli. ne lan bu hakaret mi? ezik hisseder adamlar kendini. haha asgari ücretli seni! ilginç yaratık. bu mu bu?
türkiye'de, parası ve kendine ayıracak vakti az olan insan.

it gibi çalışır, az para alır. onu da alabilirse...
bu ülkenin cuhmurbaşkanının 18434 lira aldığı düşünülürse, asgari ücretli vatandaş yapılan basit hesaplara göre, kıymetli mutherem büyük insan cumhurbaşkanından 17906 lira daha düşük bir ücretle istihdam edilmektedir.
Turkıyede belırlenmıs olan aclık sınırından bıle az olan ve ınsanların emegını somuren
belırlenmıs aptalca bır rakam..
sözlüğün en kötü tasarlanmış karma değeri ismi.
bazılarının askeri ücret şeklinde telaffuz etmekte ısrar ettiği tamlama.
bu karma sıfatını bugün gördüm ve beni çok rahatsız etti. acaba ilk ben mi bahsettim diye hemen başlığına geldim ama yazanlar olmuş. asgari ücretli neden bir küçümseme ifadesiyle kullanılmış anlam veremedim. çirkin bir tabir olmuş kısacası. fazlaca bir alınganlık yaptığımı da düşünmüyorum açıkçası. bizler yazarken her kelimemize dikkat etmeye çalışıyorsak ve yanlış anlamalara, kırılmalara mahal vermek istemiyorsak, verdiğimizde de entrylerimiz gözünün yaşına bakılmadan siliniyorsa burada bir sorun var demektir.
karma olarak aşağılama belirtse bile türkiye şartlarından uzak bir bilinç ile yapıldığı aşikar, zira çok yakın arkadaşım asgari ücret ile dershanede öğretmenlik yapıyor.
görsel
nasıl geçindiğini merak ettiğim birey.
Bir maaşıyla 3 depo benzin alabilen zavallı insanımız. Evet topu topu üç depo (burda 50 litrelik bir depodan bahsediyoruz). Yani Antalya'ya kadar gidebiliyor arabasıyla ama orada kalıyor dönemiyor.*
son düzenleme ile %3+3 zam planlanan çok çalışan ama az kazanan kesimdir.
~http://ekonomi.milliyet.c....2012/1637332/default.htm~
görsel
amiri memuru hepsini savunacak bir sendika var söke söke alıyorlar falan.

ya senin kimin var?
göz boyamak adına kıytırık bir iki eylem ve sözde sendika.

bakan bile geçinilir asgari ücretle diyor geçineceksin arkadaş.
bu senin değil onların başarısı.
her dönem her iktidarda olduğu gibi sen iktidara en çok oy vermiş ama kaymağı hep başkasına kaptırmış sen.

senin tek kuruşunda gözü olanın gözü çıksın eli olanın eli kopsun.
görsel

(bkz: asgari ücret tespit komisyonu)
çocuğuna oyuncak alamayan babadır.

ayın bir günü, sadece bir günü eşi ve çocuğuyla dışarda yemek yiyemeyen babadır.

çocuğunu ve eşini giyindirmek isterken koca yılı altı delik kundurasıyla tamamlayan adamdır.

çocuğu reklamlarda çıkan yiyecek içecekten isterken ağlamamak için gözlerine set çeken adamdır.

adamdır.

bu adam cennete gitmeyecekde, ihaleden ihaleye koşan bademler gidecek öylemi.

siz öyle sanın.
beni en çok güldüren karma değeridir.
ülkenin en çok zengin eden gariban kesimidir. en büyük çalışan sınıfını temsil eder.

patronların kazanç kapısıdır. ülkenin en zenginleri listesinde yer alanların en çok sırtından para kazandığı kişilerdir.

hani kul hakkından bahseden utanmaz sıkılmazları düşünerek örnek vermek gerekir ise:

çalık enerjinin ağır ve tehlikeli iş statüsünde sayılan orta gerilim hatlarının tamir ve bakımı ile ilgilenen insanlara verdiği ücrettir.

bir sözümüzde işçi sınıfından bahseden sendikalara gelsin.

senin götünü yırttığın memurlardan yevmiyesinin 2/3 oranında aldığın aidatı asgari ücretliden alamadığın için çıkarmadığın her ses götüne girsin. patronlar ile yaptığınız kirli pazarlıklardaki kirde boğulun.

bu insanların sırtından kazanılan her kuruş burnunuzdan fitil fitil gelsin.

bu insanlara verilmeyen hakları sebebi ile yükselecek gayrı safi milli hasılanın ta amına koyayım ben. ihracat rakamlarınızı sikeyim.
-332 ile dahil olunabilen karma değeri.

kimse işsiz diyemez artık.

moderasyona not: sigortamı yatırmayı unutmayın. *
Çok güldüğüm karma adı, paralı sümeyyenin trollerine ithafen yapılmış sanırsam.
Bir karma sıfatı olmasından hoşlanmadığım şeydir. Yakıştıramadım.