bugün

Katildigim gercektir. Benim asgari ucretle alakam yok ve ben de yettiğini düşünüyorum. Evet yetiyor.
Edit: lan bu entry ciddi sanıp eksiyi basan amciklar, madem harbiden yetmiyor asgari ucret ne diye ses cikarmiyorsunuz gotlekler.
yanaklarındaki keseciklere tıkıştırdığı kesme şekerle beslenen hamster beyanıdır.
nice troll kardeş. donuza eklendin, grmeyeceğim artık başlıklarını.
Aile yanında yaşayan ekmek elden su gölden takılanlar için doğruluk payı olan gerçektir.
Tüik'in açıkladığı Ocak 2017 raporuna göre dört kişilk ailenin açlık sınırı 1.479 TL dir. Verilen asgari ücret 1404 TL'dir. Herşey fazlasıyla ortada sanırım.
15 yaşında ergene yettiği doğrudur.
Ulan izmir'de üni okuyorum. Asgari ücret bana yetmiyor. 3 çocuklu aileye nasıl yetsin ahahah. Dış mihrakların oyunlarını bozmak istiyorsan araba markalarından başlıycaksın coni.
Bir gün için fazlasıyla yeterli. .sorun takdir edilen miktarın bir ay yetmesi gerekliliğinde saklı zaten. ..
Şahsım için geçerli iddadır.
Haftada 300 lira ev ve dükkan kirası.haftada 200 lira yakıt.haftada 150 lira mutfak.haftada 300 lira alkol.haftada 100 lira sigara.haftada 100 lira faturalar.haftada 50 lira kdv ödemesi.haftada 100 lira oraya buraya.
100 lirası arttı.
Ziyaaaaa..
Tek başına kömürlükte yaşayıp, günde tek öğün çamur yersen yetebilir.
Çok o çok. Ayda 200 lira yeter bunlara.
Ver mehteri, ver mehteri durumudur.
o kadar fazla ki ekmeğin arasına peynir koyabiliyorum.
Vasıfsız bir tipe 1400 tl çok bile. Evet.
ahahahs gerizekalı -_-
görsel
fakirlik genetiğine işlemiş bir varoş söylemi.

makarna, kömür yetiyor işte bu kafaya. bir de üzerine şükür ediyorlar allah falan diyerek. yazık lan.
Beyin fakiri söylemi.
Muhtemelen şırnakta yaşıyordur.
O sebeple o para yetiyordur.
seçim öncesi 1500 lira yapacağız diyeni delicesine yuhalayan memleket için kabul edilebilecek olan gerçektir. düşürsünler iyice 1000 lira hayli hayli yeter bunlara.
asgari ücretin fazlasıyla yetmesi için bir ailenin aylık en az 2 asgari ücret gelirinin olması gereklidir.

diğer türlü recep ivedik gibi hesap yapılması durumunda 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 1500 tl olduğunu düşünürsek, tek kişi olarak yaşayan bir adamın açlık sınırı 1500/4=375 tl olacaktır. bu durumda bu adama verilen 1400 tl tutarındaki asgari ücretin fazlasıyla yeteceği doğrudur.
Çok ülke gezdim sömürülmeyi bu kadar hazla talep eden veya sömüreni bu kadar büyük haz ve istekle destekleyen başka ülke insanı görmedim. Sen asgari ücret yetiyor diyeceğine emeğim karşılığında sermaye ne kazanıyor da ben bu parayı alıyorum diyeceksin, vasıflı veya vasıfsız işletmeye kattığın değerin karşılığı gerçekten aldığın ücret mi? Yoksa ortada bir sömürümü var bir adaletsizlik mi var bunu sorgulayacaksın. Çalışma saatlerim, sosyal haklarım yeterli mi bunları sorgulamak yerine sakız parası asgari ücretin yeterliliğini kabul etmek bu ülkede sömürülen binlerce emekçiye hakarettir. Kendi insanına bu kadar yabancı ve hazımsız olan olsa olsa ya patron yada ana baba evinde yaşayan ergendir.
absürt bir iddia, aslında yanılmış olan yazarın bir beyanı.
Siktir git amk trolü.
güncel Önemli Başlıklar