bugün

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Her vaka, hasta değildir. Testi pozitif çıktığı halde semptom göstermeyenler var. Büyük çoğunluğu bunlar oluşturuyor. Bu kişilere asemptomatik pozitifler diyoruz.

Anadolu rock grubu ismi gibi.
Bu şey gibi birine aşıksın ama hiç çaktırmıyorsun ya da hep içine atıyorsun onun gibi.
Hasta kabul edilmeyen covit tablosunda yer almayan grup..
Günlük olarak açıklanan rakamlar için Kısaca diyor ki sayın bakanımız bu rakamlar sadece bizim hasta olarak kabul ettiğimiz sayı. Asemptomatik olan kişilerin listesini paylaşmıyoruz diyor. Dağın görülmeyen yüzünü tahmin edemiyorum..
Hasta ama belirti göstermeyen grup.
Yani aslında en tehlikeli tayfa.
iyiyim, çelik gibiyim, hee heeeyt diye ortalıkta fink atan binlerce insan asemptomatik pozitif ne yazık ki.
Evet klasik, evet duymaktan sıkıldık, evet sinirlerimiz bozuluyor artık bunları duyunca ama sosyal mesafe ve el hijyeni alınabilecek en etkili önlemler.

Birbirinizin burnuna girmeyin, sarılmayın, öpüşmeyin, gerekmedikçe laylaylom ortalıkta fink atmayın allah billah aşkına.
Şu aşı mıdır, ilaç mıdır ne zıkkımsa çıkana kadar az bi durun...
Hani şu vaka sayısı aslında daha fazla ama saklanıyor muhabbetine neden olan tanım galiba. Anladığım kadarıyla açıklanan sayılar sadece semptom gösteren vakalar.
Demek ki dışarı çıktığımda Rus ruleti oynuyorum.
Kepazelik. Mizahı yapılmayacak büyük bir kepazelik.
Bu normalde bakan götürür ama bizde sadece bizim gibi enayiler sosyal medya da yazıp çiziyor.
Hastalığı bu kişiler taşıyor zaten.
Bu kişileri umursamamak hatadır.
takip ettiğim sağlık sayfalarından birinde okudum; pozitif olup semptom göstermeyen sağlık çalışanları göreve devam ediyormuş.
Dünyada %99.97 recovery rate'e sahip bir virüsten ölümcül bir şekilde korkan yurdum korkak tayfanın daha daha korkmasına sebep olan isim.
Ayrica aynı tipler çok eğitimli ve özgürlükçü(!) olup, sırf pozitif kişiler semptom göstermediği için herkese vebalı muamelesi yapacak kadar mükemmeldirler.
Halka yalan söyleyen herkesin allah belasını versin.Bunu bile bile cami açılışı ve miting yapanların allah belasını versin.
insan kaynaklarında çalıştığım için raporlar bana geliyor kurumda. 6 pozitifimiz oldu toplamda. ikisinde sadece covid 19 pozitif yazıyor. Diğerlerinde pnömoni yani zatürre yazıyordu. Bunlar da tabloya girmiyordu haliyle. Vaka sayısının düşük olma sebebi bu bence.
Skandal bir açıklama...

Bu insanlar da ağır geçiren kadar taşıyıcı ve siz bu insanları otobüsle eve gönderiyorsunuz.

Neyi doğru yaptınız ki zaten!
(bkz: taşıyıcı hasta)
evde semptomik bir hasta olduğu vakit, diğer bireylerin de test yaptırması
sonucu tespit edilenlerdir.
vücuduna az miktarda virüs almış olup, yaşı genç ve kronik hastalığı bulunmayan kişiler hiçbir belirti göstermeyebilirler.
fakat toplum için büyük bir tehlikedirler.
Geldiniz mi TTB nin dediğine ?
Geldiniz mi TTB nin dediğine ?
Akıllara cem yılmaz ın repliğini getiren teşhistir.

(bkz: götünüzden element uydurmayın)

görsel
Kendine zararı olmayan ama başkasını öldürebilen taşıyıcı.
En tehlikeli tür bunlardır.
Gösteriyor ama elletmiyor.
Olmayandır. Hasta olmayan insana hasta muamelesi yapmak mantıksızlık.
açık oy atmıyor demek ki, bir artı oy geliyor ama belirti yok asemptomatik.
(bkz: gizli gay)