bugün

Aselsan seri uretim firmasi değildir agirlikli olarak arge projelerini yurutur ve seri imalata hazir hale gelmesini saglar. Seri uretim yaptıkları urunler de vardir tabi. baykari daha cok begenebilirsiniz ama aselsanla kiyaslamak yanlis olur. Aselsanin hic duymadiginiz ve muhtemelen duyamayacaginiz yuzlerce calismalari mevcut.
görsel
görsel

Ne zaman ismini duysam gurur ve hüznü karışık bir halde bana hissettiren milli onur kaynağımız.

Buna neden olan şey de basit aslında...

Aselsan bünyesinde çalışırken şehit edilen mühendislerimiz...

Türkiye'mizin gururu Selçuk Bayraktar'ın kuzeni Mehmet Mert Bayraktar'ın, Aselsan bünyesinde iHA projeleri üzerinde çalışırken, 6 Haziran 2012'de evinde kafası kesilerek şehit edildiği düşüncesi beni hem gururlandırıyor hem de ayrı hüzne boğuyor her seferinde...

Çünkü Selçuk Bayraktar, Mehmet Mert Bayraktar'ın intikamını azmi ve inancı sayesinde çok güzel bir şekilde kendi emeğinin büyük olduğu iHA ve SiHA'larla alıyor.
(bkz: askeri elektronik sanayi A Ş) türkiyede çalışılabilecek nadide kurumlardan biridir. gerçek mühendislik yapılan ve yapılan işten tatmin olunan tek kurumdur denilebilir.
torpilsiz de gayet güzel girilip çalışılabilen yerdir. aksini iddia etmek oraya bileğinin hakkıyla gelmiş ülkenin pırıl pırıl mühendislerine çamur atmaktır.

torpilli illa ki vardır, kaç kişilerdir kimlerdir bilmiyorum, ama siz giremediniz diye alayı torpilli diye anca kendinizi kandırırsınız. bir çok şirketten çok daha az torpil dönen bir iş yeridir.

stajerlere genelde hiç bi iş yaptırmadan kenarda oturarak staj yaptırıldığından orda torpilli birilerini bulmanız daha olasıdır.

bunun dışında ortalamanız 3,5 üstü ve yine de giremediyseniz ya okulunuzu dandik bulmuşlardır ya da karakterinizi. dandik dedik diye alınmayın, onlara göre odtü bilkent itü değilseniz yaş.
Gebze-Darıca Metro Hattı'nın sinyalizasyon sistemini sağlayacak şirket.
mühendisleri düzenli olarak katledilen şirket.
Teee 1997 yılında ürettiği 1919 model cep telefonuyla dönemin en önemli markalarından ericksson’dan daha kaliteli bir iş ortaya çıkarmış elektronik şirketi.
4 yıldır 16-17 lira civarlarında gezen hissesi borsa forumlarında çok komik yorumlara sebep olmakta.

Bir tanesi ciddi ciddi bizi sike sike milli oldu filan diyor. Bir başkası şirketi aramış telefona çıkan olmamış, ulan açsalar ne diyecektin?
çalıştığım şirkettir. system security engineer olarak hizmet ediyorum.
Aselsan'ın Katar'a satılması yeni bir Chp yalanıdır ama 20 Chp milletvekilinin kiraya verilmesi siyaset tarihine geçmiş bir gerçektir.
uluslararası bir müşterisi arasında 11 milyon 950 bin 760 dolarlık yurt dışı satış sözleşmesi imzalamış şirket.
https://tr.sputniknews.co...ozlesmesi-1051599256.html
hayırlı olsun ..... babalar gibi satmaya devam ...

ASELSAN resmi başvuru yaptı: "ASELSAN QATAR" ismi tescil edildi! Aselsan, Katar'a mı satılıyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BAE ve Katar temaslarıyla birlikte savunma sanayi şirketlerinin satılacağı iddiaları sonrası yeni bir gelişme yaşandı. ASELSAN, Türk Marka ve Patent Kurumu’na başvurarak, “ASELSAN QATAR” markasını tescil ettirdi. CHP'li Mahmut Tanal, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

https://www.aykiri.com.tr...tar-a-mi-satiliyor/17593/
hisse senedi son 1 haftada %5.68, son 1 ayda %6.5 son 1 yılda %63.01 oranında değer kazanmış şirket.
üçüncü çeyrekte net kârı yüzde 224 artmış şirket.
görsel
Dünyanın sayılı askeri teknolojilerini üreten askeri sanayi devi.
bir heykelsan değildir kanaatimce.

(bkz: heykelsan).
AKP tarafından kurulmamıştır.
Akp döneminde bir iş başarmıştır.
kıbrıs barış harekatından hemen sonra kurulmuştur.

dışa bağımlılıktan kurtulmak, ambargolara karşı koymak için.

en büyük gelişimini ve ileri teknoloji ürünlerini çoğunu son 10 yılda gerçekleştirdi.

kurulduğu günden bugüne emeği geçenlere şükran borçluyuz.
Getir götürlerini yapar.
Türk mühendislik kurumu desek yanlış olmaz galiba. Ancak mühendislerinin bazılarının şüpheli ölümleri ve bazılarının yurt dışına gitmesi onu zayıflatmış olmalı.
ASELSAN yabancısından çok daha yüksek nitelikte kamera yaptı.

Kanada'nın ambargosunu tersten koyduk.

Azerbaycan tarafından kullanılan TB2 BAYRAKTAR iHA sisteminde Kanada imalatı kameraların bulunması diplomatik bir krizi da getirmişti. Kanada, Karabağ Savaşı ile birlikte hem Azerbaycan hem de Türkiye’ye ambargo uygulamaya başlamış, kamera sevkiyatını durdurmuştu.
Kaynak:
https://tolgaozbek.com/sa...k-nitelikte-kamera-yapti/
Tebrikler, bu cihazlar 50 yıl önce yapılmalıydı.
Bunu da satacaklar gibi geliyor. Önce vakıftan ayırırlar sonra satış.