bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hükümetin yeni icadıdır. kupon arazileri bizzat başbakan eliyle takip edip, yandaşlara peşkeş çekenler, pis paralarıyla yapılan iğrenç kulelerinin inşaatında pintilikleri sebebiyle ölen garibanların ailelerini ve kamuoyunu yatıştırmak için şehit edebiyatına sarıldılar.

  villa şehidi, kule şehidi, gemicik şehidi, kömür şehidi, makarna şehidi... bu halkta kafa böyle olduktan sonra liste uzar gider...
  3 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  sonra bu edebiyatın başka mecralara kaydırıldığı görülünce kanunen şehit sayılmayacakları bülent bey tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.

  kendilerini neden bu kadar komik duruma düşürürler bilemiyorum. ölen işçi kardeşlerimizin şehit sayılması gibi bir talep gelmeden şehit sayılacaklar dediniz sonrada bunu yalanladınız. en somut haliyle babasının kesesinden ölen 10 insan şehit sayılsa ne şehit sayılmasa ne? sen şehit muhabbetiyle günü kurtarmaya çalışacağına ihmalin analizini yap, sorumluları bul gerekeni yap ve bir daha böyle kazaların meydana gelmemesi için kalıcı çözümler üret.
  1 ... tekkontak
 3. 3.
  akp asr-ı saadetinde hızla büyümekte olan(!) türkiye'de şehit adaylarının yaşama koşulları:

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27165743.asp
  ... rumeli71
 4. 4.
  tamamen yanlış tespittir. başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü bülent arınç bizzat yapmış olduğu basın açıklamasında kazada ölenlerin şehit sayılmaları mümkün değil demiştir.

  http://t24.com.tr/haber/b...alari-mumkun-degil,270156
  ... kartalbey
 5. 5.
  bülent arınç'ın konuşmasının tümünü dinlemeyip, yandaş medyanın kırpılmış haberlerine itibar edenlerin iddia edilmediğini iddia ettikleri iddiadır.

  bülent arınç bazı hadisleri gündeme getirerek, asansör (doğrusu rant) kurbanlarının dinen şehit sayılabileceklerini ifade etti. fakat laf şehitlere kanunen tanınan haklara gelince yan çizdi...

  birileri hala bunların ciddi ciddi dindar olduklarını, şeriat getirmek için var güçleriyle çalıştıklarını sanıyor ya ona yanıyorum. yahu madem dinen şehit sayılabilirler, çıkar yasayı, iş kazalarında ölen herkesi şehit say ver haklarını yakınlarına... benim gibi ateistler dahil bir kişi bile itiraz etmez.

  gerçek şu ki din bunların ceplerini doldurmak için kullandıkları bir araçtır. işte o kadar...
  1 ... rumeli71
 6. 6.
  işte davutoğlu "şehit" babalarından birini aramış, baba haklı olarak terslemiş. ama tipi şekilde görüldüğü gibi olan bir yandaş gazeteci(!) yalakalık olsun diye neler yazmış:

  http://www.odatv.com/n.ph...oyup-aramis...-0809141200

  bu zihniyet böyledir. zamanında bunlardan biri engelli vatandaşlar için yaptıkları hizmetleri anlatırken "sizi adeta insan yerine koyduk" demişti!...

  sorsan, yaratılanı yaratandan ötürü severler! yesinler sizin sevginizi aç gözlü yamyam sürüsü...
  ... rumeli71
 7. 7.
  ancak3.üncü dünya ülkelerinde görülebilecek şehitlerdir. sen üstüne düşen denetleme görevini yapma yandaşlara arazileri peşkeş çek, sonra toplanan paradan nemalan, kazalarda ölen işçi içinde şehit oldular de. insan ölen işçiler için şehit oldular demeye utanır tabii o surat ve vicdan varsa.
  1 ... keremi
 8. 8.
  denetleme görevini yapmama sonucu oluşmuş iş kazasıdır. Asansör firmasının hatası var . Ben o asansör firmasının patronu olsam insanlara açıklama yapacak yüz bulamam ve ölene kadar vicdanım sızlar .
  ... beowulf1
 9. 9.
  akp zihniyetinin, kendi yarattığı zenginler otursun diye diktirdiği kuleleri, hastane, okul kapsamına alarak, “Yapı Denetim Kanunu” dışına çıkarması sonucu ölmüşlerdir. işte akp zihniyeti budur...

  http://www.odatv.com/n.ph...u-yarari-onayi-0909141200
  ... rumeli71