1. 1.
    bir gerçeklik çeşidi.

şu an sizlere bahsedeceğim olgu uzun yıllar deruhte ettiğim sözlük yazarlığı dairesinde edindiğim kimi tecrübelerimden, bilvasıta sözlük kızları ile özel yollu mesajlaşmalarımdan kaynaklı olarak yaptığım birtakım gözlemlere dayanmaktadır.

meseleyi en yalın bir tarzda ifade edecek olursak şöyle koymamız gerekir:

malum, sözlükte kızlar var. ve biz bunlar için en geniş manasile "sözlük kızı" tabirini kullanmaktayız. tabii, bu aslında çeşitli düzeylerde bir miktar soyutlama da içeriyor ama konumuz bu değil. konumuz, sözlük kızlarında gözlemlenebilen bir davranış biçimi.

yıllardır sözlük kızlarıyla çeşili vesilelerle özelden konuşmak durumunda kalabiliyorum. tabii "durumunda kalmak" deyince bundan rahatsızmışım gibi görünüyor da öyle değil. zira çoğu zaman ilk mesajı da ben atıyorum. sonra mesajlaşma genelde karşılıklı pozitif enerji dolu, gülücükleri bol meyanda başlıyor. aradan bir miktar zaman geçiyor. bu arada pek hareket olmuyor, konuşulsa bile zevzeklik ya da havadan sudan konuşma sınırlarında kalıyor. ve derken, o an. sözlükteki mesajlaşmayı sözlük dışına taşırma niyetinizin olmadığını fark eden sözlük kızı mesajlarda artık gülücük bulundurmaz olmuş, mesaj atmamaz olmuş ya da soğuk konuşmalara başlamış olmuş hale geliyor. halbuki bilmiyor ki bazen sadece vakit geçirmek için, hatta eğlenmek için, hatta ve hatta sadece kendinizi eğlendirmek için buradasınız. sonra da zaten bir bahaneyle sıvışıyorlar konuşmalardan. bahane çok tabii.

bazen wp'a da geçilebiliyor o ayrı. ama geçmemişsek de bundan dolayı size "vakit kaybı" muamelesi yapılması hoş değil.

velhasılkelam,

troll değil. anlatılan onlarca sözlük kızı ile olan iletişimimdeki gözlemlerimden yola çıkılarak varılmış sonuçlardır. evet, yukarıda bahsettiğim pattern'a uyumlu onlarca konuşmam olmuştur. eminim.
    8 -7 ... ustume sinmisligin var
  2. 2.
    asılmadınız diye mesajlaşmayı kesen sözlük kızı
    3 -2 ... tsukky
  3. 3.
    En kral tespitlerin başrolündeki kızdır.
    Vallahi de villahi de tillahi de var öyle modeller de.
    Hayır asılsanız da bir şey olmayacak, maksat kezomuzun egosu tatmin olsun.
    10 -4 ... alkolik oldum
  4. 4.
    Bu konuda ben de çok kırgınım.
    1 ... yasar ustaa
  5. 5.
    kesinlikle yüzde yüz haklı olan kardeşimizin on numara tespiti. söylenecek çok şey var da hep aynı şeyleri söylemekten bıktık o yüzden konuyu biliyoruz beyler devam.
    1 -2 ... duygusal masturbator
  6. 6.
    en çok koyanı budur. ulan iki muhabbet edelim istiyoruz, adım atmıyosun diye azalarak bitirilen bir konuşmaya şahit oluyoruz. önce cevaplar kısalarak sanki silah zoruyla veriliyormuş kıvamına gelir daha sonra atılan mesaj cevapsız bırakılarak süreç tamamlanır.
    3 ... james sunderland
  7. 7.
    genelde mesajlaşmayı ben kestiğim için başıma gelmemiş hadisedir.
    1 -2 ... imlucifer
  8. 8.
    ilgi orospusu olan bir kızdır. ilgi göstersen yavşak göstermezsen de terk edilen bir salak olursun.
    2 ... thelifefuck
  9. 9.
    eksik, yanlı, azınlıkla haşrolunup genele damgalanan tespittir.

aksine buradaki sohbetlerimi burası ile sınırlı tutmaya çalışr, iletişirken sözlük mesajlaşma opsiyonu ekseninden dışarı çıkmak istemem.

durum böyle olunca, cengaver er kişisi "kendisini farkli kefeye koyma" teklifini sunar, teklif reddedilince ya sola yatıp ağlar ya "harunsun" der yahut önceki güllü dallı cümlelerin gülleri budanıp dikenleri çıkartılır.

sonrası kin, nefret, gözyaşı, entrika tarzında sikik dizilere evrilir.

(bkz: beni böyle sev seveceksen)
    4 -1 ... liliith
  10. 10.
    sözlükte kız olduğunu öğrenip şaşırdığım hadisedir. ben çoğunu harun abi sanıyordum.
    1 ... petrauskas