bugün

(bkz: ırkçılığın dayanılmaz hafifliği)
aryan ırkının hangi ulusu temsil ettiği bilinmemekle birlikte katılınmayan önermedir. lakin bugüne kadar dünya çapında hüküm sürmüş 3 büyük ırk vardır. biri italyan ırkı, roma imparatorluğu ile. bir diğeri makedon ırkı, büyük iskender ve helen imparatorluğu ile. bir diğeri de türk ırkı, osmanlı imparatorluğu ile. romalıların sarışın ve mavi gözlü olmalarıyla bilinmediklerini dikkate alıyorum, türkleri de zaten biliyoruz açıklama yapma gereği duymuyorum. geriye makedonlar kalır. onlarda zaten büyük iskenderin halkı olarak bilinirler ve başarılarına bakıldığında türk ve romalıların yakınına bile yaklaşamamaktadır.
(bkz: tarihte kurulmuş türk devletleri)
(bkz: akdeniz in roma imparatorluğunun gölü olması)
(bkz: aryan ırka inanmıyorum ama bir ırkçılık var)
pers ve hitit kültürlerinin kökeni olan aryan ırkının diğer ırklardan üstün olduğu söylemi. üstün olsa bugün hala pers ve/veya hitit krallıklarından bahsederdik.

kendi dahil olmadığı bir ırkın ırkçılığını yapan da bir biz türkler varız herhalde. ya da başlığı açan arkadaş türk değil. bu arada arnavutların ataları iliryalılar ve Pelasglar değil miydi ya? yanlış biliyormuşuz ilginç gerçekten.