bugün

Giden damarlarını mı anlatmak istedi acaba.
Aslında çok haklı kırılan bir pot. 80 milyon nüfuslu ülkeden çıkıyor ultra zeki insanlar. Çıkar, niye çıkmasın ki? 10 milyonluk ülkeden onlarca çıkarken eğitim sistemi bu kadar bozukken de olsa arada üstün zekalı tipler çıkacaktır elbet. işin kötü yanı bunlara sahip çıkmayıp dünyaya ihraç etmemiz. Neden sen kullanmıyorsun be adam? Sen imkan ver o yapsın senin ülken için. Ama yok Arapça manav tezgahı, dua ile büyüyen bitki, organik hoşaf daha önemli...
giden beynin yerine de saman ithal ediyoruz.
(bkz: did you mean beyin göçü)
Keşke seni de ihraç edebilseydik..
kazancımız kaç dolar olur?

Şuradan 2 beyin 1 omurilik soğanı, ne kadar?
5 dolar
Niye bu kadar ucuz?
E kur farkı ablacım. Bizde her şey olur beyin konusunda yanlış olmaz.

şaka bir yana adam beyin göçünü allayıp pulladı ya helal valla.
gerçekten eğitimimiz batıdan iyi... beyinler yetiştiriyoruz doğru... ama bu beyinleri değerlendirme onlardan üretime katkı sağlama konusunda başarılı değiliz... ihraç ettiğimiz beyinler batıda harikalar yaratıyor ama getirisini maalesef ki batılılar yiyior.
not: geçende amerikada önemli yere gelmiş yeğenimle konuşuyordum. onun ifadesi, "karşımda çalışan Hindistanlı, yanımdaki iranlı, ötekisi endonazyalı....
amerikada eğitim bitmiş... ancak sistemleri iyi, yetişmiş elamanları, beyinleri bulmayı, sistemin içine almayı başarıyorlar.
Biri şuna söylesin; beyin göçü gelişmişliği değil gelişmemişliği gösterir.
tbmm başkanı ismail kahraman‘ın beyanı

https://www.sozcu.com.tr/...n-ihrac-ediyoruz-2457172/

“ben meclisi yönetirken tarafsızdım. ama meclis başkanı oldum diye kafamı boşaltmış değilim. doğru gidişi önlemek isteyenler var. buna karşı da uyanık olmak mecburiyetindeyiz. o kadar elemanımız yetişti ki, artık dünyaya beyin ihraç ediyoruz. bunun kadrini bilmek durumundayız”

yazarın notu: kullanılmamış 0 kilometre beyin bol memlekette sağolsunlar, onları ihraç ediyorlardır.
güncel Önemli Başlıklar