bugün

bir matematik profesörü ile girdiğim tartışma da profesör inatla bana; "BiR RAKAMIN SAĞINA YAZILAN SIFIRLAR O RAKAMA DEĞER KATAR" diyordu.
dedim hocam engin bilgilerinize saygım sonsuz fakat bazen şartlar matematiği bile çürütür.
inatla rakamın sağına sıfır atılırsa o rakamın değer kazanacağını savunuyordu. dayanamadım,
gittim tahtaya "8" yazdım, al dedim hocam, bi sağına at, bir de soluna at dedim. profesör önce sağına sağına attı bir sıfır, dedi ki; "GÖRDÜN MÜ BAK DEMiN SEKiZ Di ŞiMDi 80 OLDU 10 KAT ARTTI DEĞERi"
"peki" dedim "hocam şimdi bir de soluna at! "
profesör 8 in soluna sıfırı attığı anda, matematiğin aydınlık yüzüyle ve farklı bir istisnasıyla daha karşılaşmanın şaşkınlığıyla kafayı salladı ve "HAKLISIN EVLAT BAZEN ŞARTLAR MATEMATiĞi BiLE ÇÜRÜTÜR, 8 iN SAĞINA KOYULUNCA 8 i ON KAT ARTTIRAN SIFIR, SEKiZiN SOLUNA konulduğunda HESAPLANAMAYACAK KADAR DEĞER KAZANDIRDI" dedi.
sınıfı terk ederken artvinli olmanın gururunu bir kez daha doyasıya yaşamak ve bu kimliği taşıyor olmak, o an için anlatılamaz bir duyguydu. artvin e sevgilerle "08"

BiR AYRICALIKTIR.

RiZELiLERiN ZORUNA GiTTi HERAL. *
EDiT: OLUM BU RiZELi iŞi DEĞiL LAN Bi SÜRÜ ŞAKiRT YÜKLENDiĞiNE GÖRE ALAYI BOZULDU. * ALAYINIZA iSYAN ULAN. *
cağ döneri sevmektir.
kullanıcı adlarının sonuna 08 eklemektir. hemşerini görünce babanı görmüş gibi sevinmektir. yazın yaylalarda çobanlık yapmaktır. sabah akşam peynir eritmesi yemek ve asla bıkmamaktır. artvinli yazarlar eklesin.
Adeta bir shire'da bir ayrıkvadi'de yaşayıp gurbette koduğumun mordoruna düşmektir.