bugün

sözlükte girilen entry nin büyük çoğunluk tarafından beğenilmesi yönünde metod geliştirme.
- entry'leri yaran başlığıyla açma.
- enrty'leri ilişki konulu açma.
- entry'leri diyalog üzerine açma
(bkz: sozlukte karma yukseltme yollari)
yiğit özgür esprileri başlığına entry girmek. adamın espriler iyi iş yapıyo valla benden söylemesi. o başlığa entry girmeyen var mıdır merak ediyorum.

nolmuş lan bana böyle. en beğeniler entry lere bakar mısın?

En Beğenilen Entryleri
1. yigit ozgur esprileri/#2834696
2. yaran youtube yorumlari/#1259442
3. yaran youtube yorumlari/#1309731
4. yigit ozgur esprileri/#2876186

kesin beni.
önce sol frame kontrol edilir.

diyelim bugün maç vardı. diyelim x'le çok da taraftarı olmayan y' takımı. hemen x'i destekliyeceksin. baktın x' sevmeyenler yazmaya başladı başlıyacaksın bok atmaya. nasılsa az önce artı verenler x takımlıydı bir daha oy kullanamıyacaklar. al sana köfte.
entry'nin tanımı msn messenger kişisel iletisine yakın olduğundan herkes kendi kişisel iletisini girer gerisini seçmenlere bırakır. seçmen gereken cevabı sandıkta verir zaten. ancak ben nasıl bir entry girersem artı oy alabilirim psikolojisiyle yazanların yapmacık cüneyt arkın filmlerinin figüranlarından farkları kalmaz. yani böyle bir yöntemin varlığına inananlar karma puan için karmaşık yazıların yazarları olurlar. ayrıca konuyla alakalı gayri ciddi espri mi patlatmayı bir borç bilirim.

(bkz: kelin bi yok sini olsa kendi başına sürermiş)
öncelikle böyle bir başlık açma.
politically correct olun; yani suya sabuna dokunmayın, taraf ve görüşünü belli etmeyin. seovi'lerin gazabına uğramayacak ve zamanla artılarınızın biriktiğine şahit olacaksınız.
(bkz: bkz vermeyi bilmek)
1- önce online yazarların listesine şöyle bir gözden geçir.

2- ardından nickden ekran çözünürlüğü ve genişliği tahlili yap.*

3- entryni kısa yaz ya da çok uzun yaz. ortalarda bir yerde bırakma.

neden mi?

kısa yazarsan okunursun, çok uzun yazarsan adam sanılırsın.

4- son cümleni bakınız yapma.

5- öyle bir cümle kur ki *, cümlenin noktası pekiyi pek güzel butonunun üstüne denk gelsin.

6-kendinle çelişme. *

ve asla unutma; burası uludağ sözlük.

edit: istisna kaide bozmak
pulemjot kalashnikova'nın hazırladığı artı oy alma rehberinde şu maddeler göze çarpar:

-yalakalık için diğer yazarlarla yarış.
-sözlüğün "ağır abi"leriyle ters düşme, her daim yalakalığın dik alasını yap, "zirvelerin en güler yüzlüsü, neşe kaynağı, abim, can dostum" falan gibi sahte salak şeyler yaz.
-desteklediğin futbol takımı hakkında ve futbol adına hiç bir bok bilmeden körü körüne yaz.*
-biraz daha yalakalık yap.
-sakın bilgi içerikli entry girip de sözlüğü zenginleştirmek gibi bir aptallık yapma, taş çatlasa 1-2 artı alırsın. diğer yazarların altına bol bol yıkama yağlama yap, olmadı polemik yarat ama 1-2 cümleyi geçmesin.
-daha fazla yalakalık yap.
şimdilik bu kadar...

bak şimdi kendimi nasıl kanıtlayacağım biliyor musunuz? bu entry'e tonla eksi yağacak muhtemelen.
her anlama gelebilecek yuvarlak cümleler kullanmak. dolayısı ile kimsenin görüşüyle ters düşmemek.
feminist entry ler girmek. kadınları övmek.
politika ile ilgili entry girmemek. dolayısı ile kimsenin görüşüyle ters düşmemek.
boş konularda esprili entry ler girmek.
kimseyle kişisel polemiğe girmemek.
kesinlikle santajdir.

sozlukte, "iyi cocuk", "zararsiz", "ayol bildigin sazan bu be".. izlenimini verdiginiz yazarlar ile kurdugunuz sohbetler sonucunda haklarinda edindiginiz uygunsuz bilgileri kullanarak, kendilerini bu bilgileri nick altlarinda ifsa etmek ile tehdit etmek sonucu arti oylara ulasilabilir.

ben yaptim, karmam iki gunde 25 puan artti, arkadaslarim cok sasirdi, kayin validem bile tebrik etti.. sonuclardan cok memnunum herkese tavsiye ederim.
yazarlara kömür dağıtmak, beyaz eşya da olabilir.
başlıca iki yöntemden oluşmaktadır, yazıyorum not al.

1. etliye sütlüye karışmayan ortalama entryler girip mahallenin "aa çok ayıp hadi öpüşün barışın" diyen çocuğu rolüne soyunmak.

2. eş dost sözlüğe doldurup ya da zirvede eş dost edinip arada "phmmff manyak entry, helal sana, oyladım hhmnn" gibisinden mesajlar atmak. herşeyin karşılığı var tabi...
bir duruşu olmalı insanın, "ben buyum" demeli.... artı ya da eksi kaygısı olmadan...
artı oy almanın umrunuzda olmaması.
Biraz yavsakca yazmak yeterlidir. Birilerine yavsak demeniz, barış meleği, sozlukteki tüm görüşlere katılmayıp kendi görüşlerinizi belirtip iyilik timsali olmamaniz işinizi zora sokar. kendiniz olursanız çok çok da yüksek karmaya sahip olamazsınız.