bugün

en güzel meclistir, candır, ciğerdir.

yeni gelen misafire art arda merhaba denen dost meclisidir hafız başlığımız. 'köşe bucak anadolu' tadında bi yazı olmasın istiyorum; ama elde değil be hacı abi..

evin bi odasına tıkışmış takriben 8, yer yer 13, taş çatlasın 16 kişiden oluşur dost meclisi. 'dostum dostum' deyu zikirler atılır, samimi paylaşımlar olur. hububat konusuyla girizgah gerçekleştirilir, bu olmazsa olmazıdır aydost meyhanesinin - pardon dost meclisinin. ama meyhane muhabbetini de aratmaz burdaki ortam. malum 16 kişi göt kadar odaya tıkışınca, kafalar pilot hacım..

hububattan sonra, güncel siyasete geçiliyor dost meclisinde. farklı görüşler, dost meclisi potasında eriyor. ortama sevgi, saygı, seviye hakim oluyor. farklı görüşteki insanlar birbirine saygı duyuyor ve 'önce dinlemesini öğren deyyuuss!' tadında cümleler kurulmuyor dost meclisinde.

ve sıra futbola geliyor, dost meclisinde. 'sivasspordaki arap yaman haa bizim oğlan' savı, meclisin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. o kadar etkili ki dost meclisi, bunlara bakıp dolar bozduran akabinde altına yatıran patronlar gördüm. o yüzdendir ki sivasspor yönetimi geçtiğimiz günlerde bilica ile nikah tazeledi*
konu konuyu kovalarken çaylar, kahveler falan gırla hacı.. bi baktım eteğimi sıyırıp bacaklarımı sıvazlamaya başlamasın mı! ohhşşş falan derken.. dur lan du gaza gelme, sok onu yerine.. yazı bitti konuya giremedim daha.

işte böyle akıcı mevzular döner dost meclisinde ve o sırada yeni bir misafir katılır aralarına. işte bu sıcak, samimi, genişlemeci meclis, onu da katar bünyesine tereddütsüz. ve başlarlar kutsal ritüele: merhaba! * merhaba, merhaba, merhaba.. herkes gözlerinin tam içine bakıp 'merhaba' der bu yeni gelen adama. ve en son da ihtiyar heyetinin ağır topu, dinamik gücü, meclisin en yaşlısı noktayı koyar bu ritüele: 'marabaa yeğenim!'.

işte dip bucak anadolu! küslerin barıştırıldığı, samimi, sevecen, en sağlam fantezili s.kişlerin döndüğü seviyeli bi ortam: dost meclisi. rezervasyon için ....... merhaba!..
güncel Önemli Başlıklar