1. 1.
  sayın uludağ sözlük yazarları. evet artık yaşamak istemiyorum. yeni bir güne başlamak bile bana acı veriyor. acaba bugün kimleri izleyip neden onlardan biri değilim diye kendimi harap etmekten yoruldum, bıktım, usandım.

  son 6 aydır hayatım zehir zembelek. 2 yıllık sevgilim ayrıldı benden. şimdi kendisinin bir sevgilisi var. bu durum bir hayli canımı sıkıyor. ailemden uzakta yurtta okuyorum. okuduğum okuldan memnun değilim haliyle. sebebi belli asosyal biriyim. aslında değilim ama insanlar beni buna itiyor. parasal yönden çok zayıfım ancak bunu dert etmiyorum. benim için değerli olan insanı mutlu eden küçük şeyler.

  velhasılkelam artık yaşamak zor geliyor. 20 yaşındaki bir adamın yaşayacağı hayat bu olmamalı. gereksiz yere oksijen tüketmek anlamsız.

  kendine iyi bak uludağ sözlük...
  2 -1 ... kuku yumruklayan adam
 2. 2.
  Bunda da vardır bi hayır.
  ... mavi ruhlu cocuk
 3. 3.
  universiteye gidiyormussun ne guzel, senin yerinde olmak isteyen nice 20 yasinda olan gencler var. Part time is bulabilirsin hem sana degisiklik olur. hemde maddi acidan rahat edersin.(kiz arkadasinla )2 yil uzun bir sure degil birseyler paylasmis olabilirsin bu hayatina bir daha birisinin girmeyecegi anlamina gelmez. demekki bazi seyler yurumuyorduki ayrildiniz sana layik degildi belkide yada sen ona onun hakettigi degeri vermedin yani karsilikli yanlislar olmus olabilir. bu tarz ayrilmalar aci cekmeler seni olgunlastirir. insanlar aci cekmeden olgunlasamaz tecrube edinemez. illaki karsilikli hoslanabilecegin birisi cikacaktir karsina. hemde universite ortaminda daha sansli oldugunu dusunuyorum. universitenin kuluplerine kayit olabilirsin. ucretsiz zaten onlar sosyal aktivite yapan kulupler daha iyi bir secim olur senin sosyallesmen acisindan. her insan ailen gibi candan sarilamaz sana destek olamaz fakat boyle dusunmen suan icin cok normal aileni ozluyorsundur, yurt ortamina alisamamissindir. bu sancilar ayaklarinin uzerine basmaya calisan birey olma yolunda ilerledigini gosterir. Bu soylediklerimi tatillerde ailenin yanina gittiginde kendindeki degisimi gordugun zaman anlayacaksin. insanlari taniyarak olgunlasacaksin. hayatinda hersey guzel olur umarim, daha yolun basindasin! kendine iyi bak... yaz arada ...
  1 -1 ... matemmatem
 4. 4.
  asosyalliğini mizantropiye çevirebilirse kârlı olacak insan beyanı.

  ben üniversite'deyken insanlardan bunalıp çadırımı, cigaramı alıp 1 haftalıgına ormanda kalırdım. inan mizantropi ve üstün nefret duygusundan daha üstün birşey yoktur. normallik aptallıktır unutma.

  (bkz: mizantropi)
  ... azgroth
 5. 5.
  yalnızlığın dibine vurmuş insanın ruh halinin kısa özetidir.
  ... minik fare osurdu
 6. 6.
  Sözlüğe yazınca olmuyor, Çek tetiği bitsin madem.
  1 -1 ... c el c izabeth c
 7. 7.
  Dibe batmadan yüzeye çıkılmaz. Yine de sen bilirsin.
  1 ... ovigera